Swiatzwierzat.pl
Marek BAZAK/East News

EASTNEWS

Zabił psa podczas transmisji online? Uważaj na nową metodę oszustwa

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Policja apeluje do internautów o nieklikanie w linki dotyczące 38-latka z Prudnika, który miał zabić psa podczas transmisji online. Opisana sytuacja jest próbą oszustwa! Ktoś próbuje wyłudzić nasze dane.

"38-latek z miasta Prudnik zabił psa podczas transmisji na żywo, rozpoznajesz sprawcę! Policja apeluje o udostępnianie" - w takim sposób zaczyna się próba oszustwa.

Policja ostrzega

Policjanci z Prudnika dodają, że nie prowadzą żadnej sprawy przeciwko 38-latkowi, który miałby zabić psa. Pod żadnym pozorem nie można klikać w tego typu linku, ani tym bardziej logować się na nieznanych stronach.

- Konta na portalach społecznościowych są bardzo popularnym środkiem komunikacji. Za ich pomocą utrzymujemy znajomości lub nawiązujemy nowe. Wykazujemy przy tym dużo zaufania. Dlatego nasze konta na portalach - tak jak nasze dane wrażliwe - powinniśmy szczególnie chronić. Znane są metody wyłudzania pieniędzy od znajomych właśnie za pośrednictwem portali społecznościowych. Oszuści mogą również wchodzić w posiadanie naszych danych osobowych - informuje policja.

Dwa małe szczeniaki, ktoś je porzucił przy drodze

Dwa małe szczeniaki porzucone przy drodze. Zarobaczone i wychudzone walczą o życie

CZYTAJ DALEJ

Post dotyczący zabójstwa psa ma od niedawna krążyć w sieci. Po kliknięciu w link użytkownik jest przekierowany na fałszywą stronę portalu informacyjnego.

- Pierwszą wątpliwość powinien wzbudzić nieautentyczny link na pasku adresu strony internetowej. Opublikowany film ma ujawniać wizerunek sprawcy przestępstwa. Jednak aby go obejrzeć, trzeba podać login i hasło do swojego konta. Wówczas w ich posiadanie mogą wejść oszuści - zaznaczają policja.

Pod żadnym pozorem nie można podawać dalej takich postów, klikać w nie, próbować logować się na nieznane strony internetowe. Jeśli bardzo chcemy sprawdzić zawartość np. takiej informacji należy m.in. wejść na stronę policji w Prudniku, przejrzeć główną stronę policji, sprawdzić media społecznościowe prowadzone przez policjantów. Można także napisać wiadomość do mundurowych z prośbą o autentyczność owej historii.

- Wzbudzić naszą czujność powinno również to, że na stronie takiej nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna - dodaje policja.

Pamiętajcie, policja także nigdy nie prosi o pomoc pieniężna w celu znalezienia/zatrzymania przestępcy. Nie udostępniajcie swoich danych, numerów kont bankowych, loginów i haseł.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >