Swiatzwierzat.pl
FB/ŁAPA Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla Zwierząt

FB/ŁAPA Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla Zwierząt

Dwa małe szczeniaki porzucone przy drodze. Zarobaczone i wychudzone walczą o życie

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

ŁAPA Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla Zwierząt informuje o dwóch pieskach porzuconych przy drodze. Szczeniaki cudem uszły z życiem. Są wychodzone i bardzo zarobaczone. Właściciel, który pozbył się zwierząt doskonale wiedział, co robi.

Psy zostały odnalezione w lesie pomiędzy Hajdukami A Starym Lasem (woj. opolskie). Znalazła je spacerowiczka. O pomoc zwróciła się do "Łapy", ponieważ inne instytucje miały zawieść.

Walka o życie

- Na miejscu dwa maleńkie, zagłodzone maluszki w typie jamnika. Szczeniaki nie dają się dotknąć, przy każdym dotknięciu rozbrzmiewa pisk, wrzask i pokazują się ząbki, które wbijają mi się w ręce... Na całe szczęście mamy przy sobie siatkę, za pomocą której odławiamy dzikie ptaki - informują aktywiści z "Łapy", którzy ratowali maluchy.

Szczeniaki zostały przewiezione do kliniki weterynaryjnej. Okazało się, że są bardzo zarobaczone! Ogromne robaki dosłownie wychodziły z piesków, gdy te się załatwiały. Drastyczne zdjęcia pasożytów można zobaczyć TU.

Kleszcz trzymany na dłoni

Ekspert ostrzega. Wkrótce czeka nas plaga kleszczy

CZYTAJ DALEJ

Właściciel porzucił sukę

Do kogo należą pieski? Aktywiści szukają sprawcy, który prawdopodobnie porzucił ciężarną matkę w lesie! Pseudowłaściciel doskonale wiedział, co robi. Wyrzucił na brak sukę, która spodziewała się potomstwa. Ta miała oszczenić się w lisiej norze. Nie wiadomo, dlaczego zostawiła potomstwo.

- Toczymy walkę o życie tych maleństw! Prosimy nie dzwońcie na nasz numer alarmowy w sprawie adopcji. Rozumiem dobre chęci, ale na ten moment potrzebna jest nam inna pomoc. Martwych szczeniąt nie oddamy do adopcji... Potrzebujemy dobrej karmy dla szczeniąt z firm typu: Brit, Lukullus, John Dog, Purizon, Animonda, Acana. Jeśli ktoś może przekazać karmę osobiście to mój numer telefonu 723 700 922 proszę o wiadomość SMSJeśli ktoś może wysłać: Mój adres do przesyłek: Krzysztof Bidziński - Kępnica 108d/5 48-303 Nysa - dodają aktywiści.

Osobie, która porzuciła zwierzaki grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Pamiętajcie, jeśli nie jesteście w stanie zaopiekować się psami/kotami itp. zgłoście się do schroniska dla zwierząt, gdzie otrzymacie wsparcie. Możecie tam oddać zwierzę bez żadnych konsekwencji.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!


Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >