Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > York stanął do walki z kojotem. Stawką było życie jego 10-letniej właścicielki
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 23.07.2021 02:00

York stanął do walki z kojotem. Stawką było życie jego 10-letniej właścicielki

Kojot
youtube/ctvnews

W ostatnim czasie kamery ulicznego monitoringu uchwyciły niebywałą scenę na jednym z amerykańskich przedmieść. Podczas spaceru z psem 10-letnia dziewczynka została zaatakowana przez kojota. Uciekając w popłochu, nie spodziewała się, że suczka zaryzykuje własnym życiem, aby obronić swoją panią.

10-letnia Lily Kwan wspomina, że przed dniem ataku wieść o kojocie ścigającym dzieci z sąsiedztwa błyskawicznie rozniosła się po osiedlu. Dziewczynka widziała ogłoszenia z ostrzeżeniami, jednak w tamtym czasie do głowy jej nie przyszło, że sama padnie jego ofiarą.

Agresywny kojot podążał za dzieckiem

Niedługo potem drapieżny ssak z gatunku psowatych ponownie zjawił się w okolicy. Na nieszczęście Lily, kojot jako swój cel upatrzył sobie właśnie ją oraz jej niewielkich rozmiarów pupila rasy yorkshire terrier.

- Pobiegłam na chodnik i zaczęłam wołać o pomoc, ale nikt mnie nie słyszał. Widziałam, jak kojot próbuje zaatakować mojego pieska. Dzwoniłam do ludzi i pukałam do drzwi. Jeden sąsiad rzeczywiście mnie wpuścił - mówi dziewczynka.

W pewnym momencie spanikowane dziecko wypuściło z ręki smycz, gdyż suczka o imieniu Macy zapierała się łapami i odmawiała dalszej ucieczki. To, co stało się po chwili, było dla dziewczynki niewyobrażalnym szokiem.

Waleczna suczka przegoniła drapieżnika

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, że malutki york o lwiej odwadze postanawia odwrócić uwagę kojota. Dzięki temu zagraniu, dziecko zdążyło znaleźć bezpieczne schronienie i wezwać pomoc.

Podczas starcia z drapieżnikiem śmiała suczka odniosła poważne obrażenia, jednak ostatecznie wyszła z niego zwycięsko. Wkrótce potem została przewieziona do szpitala dla zwierząt, gdzie na oddziale intensywnej terapii przeszła skomplikowaną operację.

Bohaterska Macy powoli odzyskuje zdrowie. Kosztowne leczenie i proces rekonwalescencji pochłonęły łącznie aż 10 tysięcy dolarów, jednak rodzina nie żałuje wydanych pieniędzy.

- Mój pies zrobiłby wszystko dla naszej rodziny, więc właściwie nie jestem zaskoczona – powiedziała mama dziewczynki, Dorothy Kwan.

Zobacz nagranie:

Źródło: edziecko.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!