Swiatzwierzat.pl
Kojot

youtube/ctvnews

York stanął do walki z kojotem. Stawką było życie jego 10-letniej właścicielki

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W ostatnim czasie kamery ulicznego monitoringu uchwyciły niebywałą scenę na jednym z amerykańskich przedmieść. Podczas spaceru z psem 10-letnia dziewczynka została zaatakowana przez kojota. Uciekając w popłochu, nie spodziewała się, że suczka zaryzykuje własnym życiem, aby obronić swoją panią.

10-letnia Lily Kwan wspomina, że przed dniem ataku wieść o kojocie ścigającym dzieci z sąsiedztwa błyskawicznie rozniosła się po osiedlu. Dziewczynka widziała ogłoszenia z ostrzeżeniami, jednak w tamtym czasie do głowy jej nie przyszło, że sama padnie jego ofiarą.

Agresywny kojot podążał za dzieckiem

Niedługo potem drapieżny ssak z gatunku psowatych ponownie zjawił się w okolicy. Na nieszczęście Lily, kojot jako swój cel upatrzył sobie właśnie ją oraz jej niewielkich rozmiarów pupila rasy yorkshire terrier.

- Pobiegłam na chodnik i zaczęłam wołać o pomoc, ale nikt mnie nie słyszał. Widziałam, jak kojot próbuje zaatakować mojego pieska. Dzwoniłam do ludzi i pukałam do drzwi. Jeden sąsiad rzeczywiście mnie wpuścił - mówi dziewczynka.

W pewnym momencie spanikowane dziecko wypuściło z ręki smycz, gdyż suczka o imieniu Macy zapierała się łapami i odmawiała dalszej ucieczki. To, co stało się po chwili, było dla dziewczynki niewyobrażalnym szokiem.

Dziewczynka z pytonem

Nakręcił zabawę córki z wężem dusicielem. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

CZYTAJ DALEJ

Waleczna suczka przegoniła drapieżnika

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, że malutki york o lwiej odwadze postanawia odwrócić uwagę kojota. Dzięki temu zagraniu, dziecko zdążyło znaleźć bezpieczne schronienie i wezwać pomoc.

Podczas starcia z drapieżnikiem śmiała suczka odniosła poważne obrażenia, jednak ostatecznie wyszła z niego zwycięsko. Wkrótce potem została przewieziona do szpitala dla zwierząt, gdzie na oddziale intensywnej terapii przeszła skomplikowaną operację.

Bohaterska Macy powoli odzyskuje zdrowie. Kosztowne leczenie i proces rekonwalescencji pochłonęły łącznie aż 10 tysięcy dolarów, jednak rodzina nie żałuje wydanych pieniędzy.

- Mój pies zrobiłby wszystko dla naszej rodziny, więc właściwie nie jestem zaskoczona – powiedziała mama dziewczynki, Dorothy Kwan.

Zobacz nagranie:

Źródło: edziecko.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >