Swiatzwierzat.pl
ZDJĘCIE PODGLĄDOWE

ZDJĘCIE PODGLĄDOWE

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Zwierzę przez chwilę biegło za pojazdem

10 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kujawsko-pomorska policja nagłaśnia sprawę 30-letniego kierowcy, który dopuścił się wyjątkowo bezdusznego zachowania pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wyrzucił psa z auta, po czym uciekł. Dzięki reakcji naocznych świadków udało się go aresztować.

W niedzielę, tuż po godzinie 9 do dyżurnego koronowskiej policji zadzwoniła osoba, która była świadkiem porzucenia psa. Z relacji kobiety wynikało, że kierowca zatrzymał samochód przy ulicy Letniskowej, wyrzucił z niego czworonoga i z piskiem opon odjechał.

Nietrzeźwy kierowca wyrzucił psa z samochodu

Mężczyzna prowadzący samochód chciał pozbyć się swojego psa, ale nie pomyślał o znalezieniu dla niego godnego opiekuna. Zamiast tego postanowił jakby nigdy nic wyrzucić zwierzę z pojazdu i niezauważenie ulotnić się z miejsca zdarzenia.

Świadek zdarzenia przyznał, że pies przez moment biegł za pojazdem, nie rozumiejąc, czym zawinił. Zdawał się wierzyć, że właściciel za chwilę zatrzyma się i pozwoli mu wrócić do domu. Tak się jednak nie dzieje.

Zdjęcie ilustracyjne

Brytyjczycy mają poważny problem. „Nie śpimy, bo lisy uprawiają seks"

CZYTAJ DALEJ

Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z koronowskiego komisariatu, którzy zaopiekowali się psem i wezwali na miejsce lekarza weterynarii, który zbadał zwierzę. Na szczęście u małego mieszańca nie zdiagnozowano żadnych urazów.

Porzucone stworzenie zostało przewiezione do schroniska, a policjanci wszczęli śledztwo, mające na celu ustalić tożsamość sprawcy porzucenia, którym najprawdopodobniej był właściciel psa.

Oprawca zwierząt trafi na rok za kratki

Nie minęło dużo czasu, zanim funkcjonariusze dotarli do kierowcy opla zafiry. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Koronowo. 

- W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Ponadto okazało się, że ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to kierował autem - mówi Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, cytowana przez "Wyborczą".

Po przedstawieniu zarzutów znęcanie się nad zwierzęciem i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów 30-latek przyznał się do winy oraz dobrowolnie zgodził się poddać karze zaproponowanej przez prokuratora. Za popełnione czyny czeka go łącznie rok i dwa miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Warto zaznaczyć, że mieszkaniec Koronowa odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu w odrębnym postępowaniu.

W komunikacie prasowym dotyczącym opisanego zdarzenia nie pominięto gratulacji złożonych mieszkance Koronowa za godną naśladowania postawę i gotowość niesienia pomocy. Brawo za szybką reakcję i brak przyzwolenia na okrucieństwo wobec zwierząt!

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: policja.gov.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >