Swiatzwierzat.pl
Tragiczny wypadek podczas wspinaczki górskiej

Sophie Fustec

Tragiczny wypadek na górskim szlaku. Mężczyzna skoczył do wrzącej wody by ratować psa

21 Września 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wypadek, do którego doszło podczas wspinaczki górskiej wstrząsnął ludźmi na całym świecie. Dwójka mężczyzn spacerowała z psami po szlaku, gdy niespodziewanie jedno ze zwierząt potknęło się i spadło ze ścieżki. Czworonóg wpadł w

Wypadek z udziałem właścicieli zwierząt domowych i ich podopiecznych wydarzył się w miejscowości Zinapécuaro na wschód od Mexico City, położonej w górzystym regionie kraju. Lokalną atrakcją stanowią gorące źródła oraz gejzery, które odwiedzane są zarówno przez turystów i mieszkańców okolicy. 13 czerwca bieżącego roku dwójka mężczyzn - Pablo Fustec oraz jego wieloletni partner Jonathan Ramos, wybrali się na górską wspinaczkę w towarzystwie swoich trzech psów. Nikt nie spodziewał się, że sobotni wypad na łono natury zakończy się rodzinnym dramatem.

Opiekun ryzykował życiem by ratować psa

Pablo Fustec urodził się we Francji, lecz ostatnią dekadę swojego życia spędził w Meksyku u boku swojego partnera. Mężczyzna od zawsze kochał zwierzęta i pragnął im pomagać, dlatego, gdy w sierpniu 2017 roku kraj nawiedził ogromne trzęsienie ziemi, pozbawiając setki osób i czworonogów dachu nad głową, Pablo nie wahał się zaadoptować znalezionego na ulicy doga niemieckiego. Pies w czarno-białe łaty otrzymał imię Sasha i błyskawicznie polubił się z pozostałymi członkami rodziny. Jak zapewnia siostra Pablo - Sophie Fustec, para całym sercem dbała o swoje zwierzęta i traktowała je jak własne dzieci. 

Troska i miłość Francuza do swoich pupili była tak wielka, że nawet strach o własne życie i zdrowie nie powstrzymało go przed tym, żeby ruszyć Sashy na ratunek, gdy ten znalazł się w niebezpieczeństwie. Podczas spaceru po górskim szlaku pies wpadł wprost do gorącego źródła. Pablo nie zastanawiał się nad konsekwencjami swojego czynu i od razu ruszył mu na pomoc. Robił, co mógł, lecz niestety, zwierzę zginęło na miejscu. Siostra mężczyzny, która dowiedziała się o tragicznym wypadku zrelacjonowała, że gdy jej brat wyszedł na powierzchnię, zdał sobie sprawę, że odniósł rozległe oparzenia na powierzchni ciała. Jonathan wziął go na plecy i przebył 40-minutową drogę, szukając kogokolwiek, kto mógłby im pomóc. 

Tragiczny finał wspinaczki

Poszkodowany został przewieziony do specjalistycznego szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Sophie wspomina, że jej brat przeżył wstrząs septyczny, a aż 70% powierzchni jego ciała uległa dogłębnemu poparzeniu. Trwały poszukiwania krwi potrzebnej do transfuzji przed operacją. Partner Pablo nie mógł trwać przy jego boku ze względu na restrykcje związane z pandemią koronawirusa, lecz przez cały czas doglądał go przez szpitalną szybę.

Siostra Pablo wspomina, że nawet, gdy stan zdrowia jej brata był krytyczny, to on bardziej niż sobą, przejmował się swoim dogiem niemieckim. Do ostatnich chwil nie mógł się pogodzić ze śmiercią Sashy i bardzo cierpiał nad jego tragicznym losem. Niestety, 5 lipca, czyli zaledwie jeden dzień po przeprowadzonej operacji, mężczyzna zmarł. Rodzina pogrążona w żałobie zorganizowała transport zwłok Pablo oraz ceremonię pogrzebową, która odbyła się w jego ojczyźnie na przedmieściach Paryża.

Bezgraniczne poświęcenie i wielka miłość do zwierząt to cechy, którymi odznaczał się tragicznie zmarły mężczyzna. Jego bohaterski czyn jest niezbitym dowodem na to, że zwierzęta mają niewyobrażalną wartość dla swoich opiekunów. 

źródło: apnews.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >