Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.04.2021 02:00

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Pies porzucony w worku
Ochotniczy Patrol Zwierzęcy

Do makabrycznego zdarzenia doszło w minioną środę, 31 marca w godzinach popołudniowych w województwie kujawsko-pomorskim. W Kaczawce, zaledwie sto metrów od głównej drogi, jeden z przechodniów natrafił na porzucone zwierzę, które w męczarniach oczekiwało najgorszego. Leżało w worku przysypanym gruzem.

Pod Włocławkiem grasuje seryjny oprawca zwierząt?

Sprawę nagłośniono dzięki wpisowi Ochotniczego Patrolu Zwierzęcego, który został wielokrotnie udostępniony na mediach społecznościowych. Jak wynika z relacji lokalnych aktywistów na rzecz zwierząt, to nie pierwsza przypadek porzucenia psa w okolicach Lubienia Kujawskiego.

Dokładnie rok temu w podobnych okolicznościach znaleziono tam innego czworonoga, który także tkwił uwięziony w worku. Pupilowi nazwanemu Groszek udało się przeżyć tylko dlatego, że wygryzł sobie otwór na głowę. 

Mimo że od szokującego przestępstwa zdążyło upłynąć już sporo czasu, wolontariusze niestety nie odkryli tożsamości sprawcy. Teraz, kiedy historia się powtórzyła, zastanawiają się, czy czynu mógł dokonać ten sam człowiek.

- Piesio miał odrobinę szczęścia... Został znaleziony przez spacerowicza, nie wiemy ile czasu leżał w worku...? - relacjonują zdarzenie członkowie fundacji Ochotniczy Patrol Zwierzęcy i dodają. - Piesek nie wygryzł sobie otworu na głowę, w przeciwieństwie do Groszka, lecz czekał cierpliwie na śmierć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Niech sprawiedliwości stanie się zadość

Po zbadaniu uratowanego psiaka lekarz weterynarii ocenił jego stan zdrowia na zatrważający. Przestraszony zwierzak aktualnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie od swoich opiekunów otrzymał wdzięczne imię Lolek. Prawdopodobnie ma około 1,5 roku, jednak już w tym wieku cierpi na skrajne niedożywienie. Dobrą wiadomością jest to, że bardzo chętnie nawiązuje kontakt z innymi zwierzętami.

Jeśli rozpoznajesz psa ze zdjęcia lub wiesz, kto może być jego właścicielem, członkowie Ochotniczego Patrolu Zwierzęcego proszą o kontakt telefoniczny pod poniższymi numerami telefonów:

  • Tel: 795 901 309 Fundacja Ochotniczy Patrol Zwierzęcy

  • Tel: 501202552

  • Tel: 47 753 18 10 - Posterunek Policji w Lubieniu Kujawskim

Wolontariusze proszą o pomoc i zapewniają anonimowość. Dla osoby, która wskaże "pseudo-właściciela" pupila przewidziana jest nagroda pieniężna. 

- Psiarze, kociarze łączymy siły, musimy znaleźć tego zwyrodnialca! - apelują aktywiści. 

Zobacz zdjęcia:

[EMBED-4377]

Tagi: Policja Polska