Swiatzwierzat.pl
Pies porzucony w worku

Ochotniczy Patrol Zwierzęcy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Ktoś porzucił przy drodze prowadzącej z Lubienia Kujawskiego do Włocławka psa w worku. Co gorsza, wycieńczony czworonóg był przysypany gruzem i ziemią, by trudniej było mu się uwolnić. Według nieoficjalnych informacji niemal pewne jest, że sprawcą przestę

Do makabrycznego zdarzenia doszło w minioną środę, 31 marca w godzinach popołudniowych w województwie kujawsko-pomorskim. W Kaczawce, zaledwie sto metrów od głównej drogi, jeden z przechodniów natrafił na porzucone zwierzę, które w męczarniach oczekiwało najgorszego. Leżało w worku przysypanym gruzem.

Pod Włocławkiem grasuje seryjny oprawca zwierząt?

Sprawę nagłośniono dzięki wpisowi Ochotniczego Patrolu Zwierzęcego, który został wielokrotnie udostępniony na mediach społecznościowych. Jak wynika z relacji lokalnych aktywistów na rzecz zwierząt, to nie pierwsza przypadek porzucenia psa w okolicach Lubienia Kujawskiego.

Dokładnie rok temu w podobnych okolicznościach znaleziono tam innego czworonoga, który także tkwił uwięziony w worku. Pupilowi nazwanemu Groszek udało się przeżyć tylko dlatego, że wygryzł sobie otwór na głowę. 

Mimo że od szokującego przestępstwa zdążyło upłynąć już sporo czasu, wolontariusze niestety nie odkryli tożsamości sprawcy. Teraz, kiedy historia się powtórzyła, zastanawiają się, czy czynu mógł dokonać ten sam człowiek.

- Piesio miał odrobinę szczęścia... Został znaleziony przez spacerowicza, nie wiemy ile czasu leżał w worku...? - relacjonują zdarzenie członkowie fundacji Ochotniczy Patrol Zwierzęcy i dodają. - Piesek nie wygryzł sobie otworu na głowę, w przeciwieństwie do Groszka, lecz czekał cierpliwie na śmierć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Niech sprawiedliwości stanie się zadość

Po zbadaniu uratowanego psiaka lekarz weterynarii ocenił jego stan zdrowia na zatrważający. Przestraszony zwierzak aktualnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie od swoich opiekunów otrzymał wdzięczne imię Lolek. Prawdopodobnie ma około 1,5 roku, jednak już w tym wieku cierpi na skrajne niedożywienie. Dobrą wiadomością jest to, że bardzo chętnie nawiązuje kontakt z innymi zwierzętami.

Jeśli rozpoznajesz psa ze zdjęcia lub wiesz, kto może być jego właścicielem, członkowie Ochotniczego Patrolu Zwierzęcego proszą o kontakt telefoniczny pod poniższymi numerami telefonów:

  • Tel: 795 901 309 Fundacja Ochotniczy Patrol Zwierzęcy

  • Tel: 501202552

  • Tel: 47 753 18 10 - Posterunek Policji w Lubieniu Kujawskim

Wolontariusze proszą o pomoc i zapewniają anonimowość. Dla osoby, która wskaże "pseudo-właściciela" pupila przewidziana jest nagroda pieniężna. 

- Psiarze, kociarze łączymy siły, musimy znaleźć tego zwyrodnialca! - apelują aktywiści. 

Zobacz zdjęcia:

[EMBED-4377]

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >