Swiatzwierzat.pl
Pobity mężczyzna

fundacja Mam kota na punkcie psa

Śląsk: Tragiczny finał interwencji ws. zaniedbanego psa. Napastnicy pobili narzeczonego wolontariuszki

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wolontariuszka należąca do fundacji Mam Kota na Punkcie Psa otrzymała zgłoszenie w sprawie psa, który miał ponoć marznąć na dworze bez dostępu do wody. Kobieta przeprowadziła rutynową kontrolę warunków, w jakich przebywało zwierzę, gdy nagle

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Czechowice-Dziedzice w Tłusty Czwartek, 11 lutego. Jak wynikało ze zgłoszenia przyjętego przez wolontariuszkę fundacji na rzecz ratowania zwierząt, na jednej z posesji znajduje się pies, który nie ma zapewnionego ciepłego schronienia przy minusowych temperaturach. Kobieta wyruszyła pod wskazany adres razem ze swoim narzeczonym, któremu poleciła, aby  poczekał na nią przy samochodzie. 

Napastnicy zaatakowali wolontariuszkę i jej narzeczonego

Wolontariuszka interweniowała w sprawie zaniedbanego czworonoga, którego warunki bytowe były poniżej normy. Kobieta sfilmowała zwierzę, które siedziało skulone z zimna, po czym weszła na teren posesji, chcąc porozmawiać z jego właścicielem. Mężczyzna jednak nie pozwolił sprawdzić warunków, prowokując awanturę.

Wolontariuszka skierowała się do zaparkowanego na poboczu samochodu, chcąc opuścić posesję, gdy nagle trzech mężczyzn zagrodziło jej drogę i zażądało usunięcia materiałów zdjęciowym z telefonu. Kobieta zaprotestowała, a jej narzeczony poprosił o odblokowanie pojazdu.

Kilka minut później na miejscu rozegrały się dantejskie sceny. Narzeczony wolontariuszki został zaatakowany i siłą zaciągnięty z powrotem na posesję. Tam napastnicy w trójkę rzucili się na przeciwnika, zadając mu z całej siły ciosy. 

Mężczyzna został skopany po głowie, twarzy i reszcie ciała. Chociaż próbował się bronić, nie miał najmniejszych szans przeciwko trzem przeciwnikom. Od przerażonej kobiety zażądano, aby niezwłocznie usunęła zdjęcia. Kiedy to zrobiła, napastnicy odebrali jej telefon. 

Sprawa została zgłoszona na policję

Po brutalnej szarpaninie i wykasowaniu filmów z psem napastnicy w końcu puścili wolontariuszkę i jej narzeczonego wolno. Kobieta wciągnęła ledwo stojącego narzeczonego do samochodu. Z jego nosa i ust lała się krew. Para przez 4 godziny próbowała otrzymać pomoc w szpitalu, mężczyzna został przyjęty na badanie dopiero po północy. Zszokowani i zastraszeni nie mogli zasnąć tamtej nocy.

- Po raz pierwszy stajemy przed sytuacją, w której narzeczony naszej wolontariuszki, który czekał na nią po wykonaniu interwencji przy samochodzie, został napadnięty i pobity przez trzech nieznanych ludzi, którzy wybiegli z sprawdzanej posesji - komentuje fundacja we wpisie na mediach społecznościowych. - To co się stało było kompletnie nieadekwatne do sytuacji. Nikt nie chciał tego psa odebrać, nikt nie był nachalny. Nie wiem tak do końca, co było przyczyną takiej agresji - dodaje.

Jak napisała Anna Sztander, prezes fundacji na Facebooku, sprawa brutalnego ataku na wolontariuszkę oraz jej narzeczonego została zgłoszona na policję i trafi do sądu. Dochodzenie wyjaśniające okoliczności pobicia jest w toku. O sprawie został powiadomiony także burmistrz miasta Czechowice-Dziedzice. Na portalu ratujemyzwierzaki.pl założono zbiórkę na pokrycie kosztów prawnych.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >