Swiatzwierzat.pl

youtube/A Chick Called Albert

Włożył porzucone jajko do inkubatora. Wkrótce wykluło się z niego urzekające stworzonko

10 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Wiele lęgów ptaków nie kończy się sukcesem – są niszczone przez drapieżniki, padają ofiarą kukułek, bądź jaja są niezalężone. Pewien mężczyzna postawił sobie za cel zaopiekowanie się porzuconym jajem, które znalazł w sklepie zoologicznym. Wkrótce po włożeniu go do inkubatora wykluła się z niego piękna istota. Trzeba przyznać, że cała historia jest bardzo urzekająca, a stworzonko zyskało niepowtarzalną szansę od losu.

Niedługo po sprzedaniu samicy papugi w jednej z klatek w sklepie zoologicznym zauważono pozostawioną zgubę. Szczęśliwym trafem porzucone jajko trafiło w ręce YouTubera Alwyna Willsa, który na swoim kanale publikuje filmy o różnych gatunkach ptaków. Chociaż nie wiedział, czy uda mu się ocalić to istnienie, zrobił wszystko co w jego mocy, aby stworzonko pojawiło się na świecie.

Jajko porzucone przez ptasich rodziców znalazło nowego opiekuna

Alwyn Wills zwrócił uwagę pracownikom sklepu zoologicznego, że jajko złożone przez papugę pozostało bez matki. Personel przyznał, że nie zwrócił na nie uwagi, zanim sprzedano samicę, która je złożyła. Zdając sobie sprawę z tego, że znajdujące się w środku pisklę będzie wymagało wiele uwagi i troski, aby przeżyć, pozwolono, by mężczyzna zabrał je ze sobą. To był początek misji Alwyna, by uratować życie papużki.

- Na podłodze klatki papużek było małe jajko, ale obok widziałem tylko samca. Właścicielka powiedziała mi, że właśnie sprzedała samicę. To oznaczało, że jajko pozostało całkowicie bez opieki. Na szczęście z przyjemnością podarowała mi to jajko – czytamy na filmiku zamieszczonym na Youtube.

papuga

W prowizorycznym transporterze z pudełka po zapałkach wypchanego watą, mężczyzna przewiózł jajko do swojego domu. Tam znajdował się inkubator z odpowiednią temperaturą, którą zapewniało specjalne oświetlenie. Odtąd pasjonata pierzastych przyjaciół człowieka trzy razy dziennie przekręcał malucha, aby nie przykleił się do skorupki i przez kilka dni bacznie obserwował, co się z nim dzieje. Zależało mu na tym, by dać szansę znajdującemu się w nim maluchowi pojawić się na świecie.

papuga

Z jajka wykluło się urzekające stworzenie

Wkrótce z jajka wykluło się najpiękniejsze, a zarazem najmniejsze stworzonko, jakie kiedykolwiek widział. Mały ptak był bardzo delikatny, a więc przy każdym kontakcie mężczyzna musiał uważać, aby przez przypadek go nie uszkodzić. Poszukał informacji, jak odpowiednio się nim opiekować oraz czym karmić.

papuga
papuga
papuga

Dzięki sumienności swojego przyszywanego taty, papuga wyrosła na zdrowego osobnika, pomimo nieobecności mamy. Cieszy się życiem u boku człowieka, dzięki któremu mogła pojawić się na świecie.

9.jpg
papuga
papuga

To jednak nie koniec historii. Chcąc zapewnić ptaszkowi odpowiednie towarzystwo, youtuber wrócił do sklepu zoologicznego, gdzie przebywał jeszcze tata malucha. Kupił go i teraz razem mieszkają w jego domu. Jego zaangażowanie w opiekę nad pisklęciem zdecydowanie opłaciło się, gdy zobaczył, jak rosło i ponownie spotkało się ze swoim ojcem.

11.jpg

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: animalchannel.co; youtube/A Chick Called Albert

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Tak gronostaj wdzięczył się przed kamerą. Już założył wdzianko na wiosnę, "Chciał sławy i ją ma"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Kleszcze pojawiły się wcześniej, atakują ludzi i zwierzęta. Po powrocie z lasu, wykorzystaj ten patent
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wyciekło nagranie z chińskiego zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo może chodzić
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Ryś przeciął drogę i dumnie wkroczył w las. Leśnicy nie kryją zdumienia: "Coś takiego zdarza się raz na..."
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jaka będzie wiosna w Polsce? Odpowiedzi szukajmy u bocianów, "To będzie dziwny sezon"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Żywy osioł na gali rozdania Oscarów. Tak Maciej Stuhr odniósł się do afery, internauci mu przyklaskują
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]