Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Wielki przekręt przed wejściem do ZOO. Od tych słów oszust zaczynał rozmowę, mnóstwo osób dało się nabrać
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 04.08.2023 16:14

Wielki przekręt przed wejściem do ZOO. Od tych słów oszust zaczynał rozmowę, mnóstwo osób dało się nabrać

Ogród zoologiczny wydał ważny komunikat dla odwiedzających
Ogród zoologiczny wydał ważny komunikat dla odwiedzających, fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ogród zoologiczny w Zamościu ostrzega: nie dajcie się nabrać oszustom! Na swoim celowniku ma cwaniaków, którzy wzbogacają się na niewiedzy turystów. Do takich sytuacji dochodzi coraz częściej ze względu na trwający sezon urlopowy. Dzięki czujności pracowników ZOO udało się zapobiec kolejnemu przestępstwu. Dlatego dokładnie sprawdzajcie informacje dotyczące miejsc, które odwiedzacie i zawsze żądajcie paragonów. 

Ogród zoologiczny wydał pilne oświadczenie. Chodzi o płatne parkingi

Jeden z ogrodów zoologicznych zamieścił komunikat odnośnie możliwości oszustwa. To pokłosie incydentu, jaki rozegrał się na parkingu przed wejściem na teren obiektu.

W minionym tygodniu do kasy, mieszczącej się przy wejściu do ogrodu zoologicznego w Zamościu, podeszła kobieta, która koniecznie chciała rozmienić pieniądze. Nalegała, żeby panie w okienku dały jej drobne. Powiedziała, że potrzebuje tych pieniędzy, żeby zapłacić za parking. Zdezorientowane pracownice wyprowadziły ją z błędu.

zoo w zamościu (1).jpg
Zoo w Zamościu ostrzega zwiedzających: parkingi są bezpłatne, fot. MaKa~commonswiki, CC BY-SA 4.0
Dlaczego kot biega po domu jak oszalały? O niektórych powodach nie ma pojęcia nawet doświadczony opiekun

Oszustwo wyszło na jaw, kiedy odwiedzająca chciała rozmienić pieniądze "na parking"

Okazuje się, że jeden z zamościan postanowił się wycwanić i skorzystać z niewiedzy zwiedzających. Kobieta, od której zażądał opłaty za postój, z pewnością nie była ani pierwszą, ani ostatnią ofiarą nieuczciwego “parkingowego”. Oszukanych może być znacznie więcej. 

W poprzedni weekend jakiś cwaniak pobierał od parkujących tam ludzi opłaty. Brał 10 złotych za postój, nie dawał oczywiście żadnego paragonu – opowiada Grzegorz Garbuz, dyrektor ZOO w Zamościu.

Gdyby nie czujni pracownicy zoo, nie udałoby się wykryć tego procederu. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu przypomina, że wszystkie parkingi na terenie ich placówki są darmowe.

Drodzy goście zoo! Parkingi dostępne dla zwiedzających zamojskie zoo zawsze były i nadal są BEZPŁATNE.

Oszust został zgłoszony na policję. Dyrektor ZOO w Zamościu potraktował sprawę poważnie

Personel ogrodu zoologicznego w Zamościu chciał dopaść oszusta na gorącym uczynku. Kiedy udali się na parking na ulicy Szczebrzeskiej, po cwaniaku nie było żadnego śladu. Oszust zdążył uciec.

Zgłosiliśmy to oczywiście od razu straży miejskiej i policji – mówi dyrektor ZOO.

Cała sprawa natchnęła personel do wystosowania ostrzeżenia na Facebooku. Zamojskie ZOO przypomina, że oferuje darmowe miejsca parkingowe. W pobliżu placówki jest ich wiele. Poza osiemdziesięcioma miejscami bezpośrednio przed ogrodem zoologicznym, odwiedzający mogą zaparkować na ulicy Szczebrzeskiej.

W trakcie weekendów kilkadziesiąt miejsc udostępnia naszym gościom grzecznościowo właśnie LHS. No i samochody można zostawiać przy markecie na ul. Dzieci Zamojszczyzny, bo tam mamy naszą kasę weekendową – przypomina dyrektor ogrodu.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Tagi: ZOO Polska