Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > W ZOO w Łodzi przyszedł na świat nowy ulubieniec odwiedzających. Tylko spójrzcie na tego małego leniwca
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 09.09.2023 15:27

W ZOO w Łodzi przyszedł na świat nowy ulubieniec odwiedzających. Tylko spójrzcie na tego małego leniwca

W łódzkim ZOO na świat przyszedł leniwiec
W łódzkim ZOO na świat przyszedł leniwiec, fot. unsplash/Meg Jerrard, Facebook/ZOO Łódź

Łódzkie ZOO może pochwalić się nowym podopiecznym. Na świat przyszedł uroczy maluszek, który od razu zawładnął sercami internautów. Wystarczy jedno spojrzenia w oczka tego leniwca, żeby się zakochać. ZOO w Łodzi odpowiada, gdzie i kiedy można obejrzeć tego wyjątkowego malca. Jeśli chcesz się tam wybrać z rodziną, polecamy się śpieszyć, bo dorastanie to coś, co leniwce robią niespodziewanie szybko.

Ten ssak to uosobienie ślamazarności. Powolny leniwiec skrywa jednak tajemnicę

Apatyczne, senne ruchy leniwca stały się cechą rozpoznawczą tego gatunku. Okazuje się jednak, że to tylko pozory, a to letargiczne zwierzę skrywa swoją prawdziwą naturę. Ten, kto po raz pierwszy zobaczył i nazwał jego ssaka, prawdopodobnie nie widział, jak dobrze leniwiec radzi sobie wśród gałęzi drzew. Jego ostre, długie pazury i wydłużone kończyny sprawiają, że to prawdziwy król dżungli, a wśród koron drzew porusza się z zaskakującą szybkością.

Stereotyp jest jednak wszechobecny i nie da się wybić go ludziom z głowy. Nic więc dziwnego, że kiedy ZOO w Łodzi poinformowało o leniwcu, który niedawno przyszedł u nich na świat, w komentarzach zaroiło się od odniesień do ślamazarności tego ssaka.

Jak długo rodzi pani leniwiec? Pewnie kilka miesięcy znając ich tempo – żartuje internauta.

Podczas spaceru z psem znalazła kartkę naklejoną na śmietnik. Pokazała treść, w sieci rozpętała się burza

W łódzkim ZOO na świat przyszedł leniwiec. "To już drugi maluch!"

Leniwce Lenka i Chaparro od 2019 roku zamieszkują łódzkie Orientarium. Miłośników zwierząt powinna ucieszyć wiadomość, że para niedawno przywitała na świecie młode. To już drugie dziecko, którego się doczekali – rok temu urodziło się inne maleństwo. Można je spotkać w pawilonie Nocny Świat. Młodszy maluszek mieszka natomiast w pawilonie Ameryki Południowej.

Następne pół roku maluch spędzi z matką. Widziana na wybiegu mama sprawia wrażenie bardzo troskliwej opiekunki. W jej objęciach maleństwo może poczuć się naprawdę bezpieczne. Będzie rosło na oczach odwiedzających, żeby po pół roku stać się całkowicie samodzielnym i odejść, żeby dorobić się własnego potomstwa.

Karmienie leniwców – wyjątkowy pokaz przyciągający tłumy

Pracownicy łódzkiego ZOO dbają o to, żeby chodzenie od wybiegu do wybiegu nie było jedyną rozrywką w trakcie odwiedzania ogrodu. Jedną z atrakcji, która przyciąga tłumy, jest karmienie pokazowe.

Chętni mogą zobaczyć, jak wygląda posiłek ich ulubieńców. Pora, o której planowo karmione są leniwce w ogrodzie zoologicznym to 12:00 każdego dnia.

Pokazowe karmienia dostarczają wielu wspaniałych emocji oraz pozwalają lepiej poznać zwierzęta mieszkające w naszym Zoo. Jest to szczególna okazja aby dowiedzieć się co jedzą nasi podopieczni: owoce w całości, czy w kawałkach, ze skórką czy obrane, jakich produktów nie lubią, a za jakimi przepadają – pisze ZOO w Łodzi.

leniwiec-768x512.jpg
Obecność podczas karmienia zwierząt w ZOO to nie tylko rozrywka, ale też forma edukacji, fot. Orientarium ZOO Łódź

Źródło: Facebook/ZOO Łódź, zielona.interia.pl