Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W samolocie wszyscy chowali twarze w dłoniach, wybuchła panika. Winni pasażerowie na gapę
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.10.2023 12:06

W samolocie wszyscy chowali twarze w dłoniach, wybuchła panika. Winni pasażerowie na gapę

W samolocie wybuchła panika
W samolocie wybuchła panika, źródło: youtube/New York Post

Mogłoby się wydawać, że podróżowanie samolotem to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na przemieszczenie się po świecie. Okazuje się jednak, że również na pokładzie tych maszyn może dojść do sytuacji, których nie da się przewidzieć. Pasażerowie, którzy wykupili bilety na ten lot, zdecydowanie zapamiętają go na długo.

Samolot nie zdążył nawet wystartować

Do sytuacji, która zaskoczyła nie tylko pasażerów, ale i obsługę lotu, doszło w jednej z maszyn należących do linii lotniczych Volaris. Samolot był przygotowywany na pokonanie trasy z Guadalajary do Mexico City. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, a pasażerowie zdążyli już nawet wejść na pokład i zająć swoje miejsca.

Bez dwóch zdań nikt nie spodziewał się, że spokojny lot, na jaki wszyscy się nastawiali, rozpocznie się w ten sposób. Jedna z pasażerek udostępniła w sieci filmik, na którym pokazała, co wydarzyło się wewnątrz samolotu, zanim jeszcze wystartował z lotniska.

Horror w Inowrocławiu. Zwrócił mu uwagę, by posprzątał po psie. Zaczepka skończyła się AMPUTACJĄ

Pasażerowie samolotu przeżyli horror

W pewnym momencie w kabinie pojawiła się cała chmara owadów. Rozprzestrzeniające się po samolocie komary przestraszyły nie tylko pasażerów, ale i obsługę lotu. Ludzie w panice zaczęli wymachiwać rękami, a stewardzi rozpylali środki odstraszające uciążliwych pasażerów na gapę.

Nietrudno wyobrazić sobie, że w samolocie zaczęło panować niemałe zamieszanie. Ludzie chwytali za telefony, by udokumentować to, co się dzieje w chwili, gdy maszyna miała startować. Finalnie wylot opóźnił się o prawie trzy godziny.

To nie pierwszy taki incydent

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy do samolotu na lotnisku w Guadalajarze doszło do podobnego wydarzenia. Jak wynika z informacji podanych przez lokalne media, podobna sytuacja miała miejsce w 2019 roku, co ciekawe również w samolocie linii lotniczych Volaris.

Specjaliści podejrzewają, że ataki komarów akurat w tym miejscu mogą być spowodowane terenem wokół lotniska. Otóż to tereny zalewowe, na których panują idealne warunki do rozmnażania się owadów. 

źródło: youtube/New York Post