Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-10T123029.381

Photo by Himanshu Choudhary on Unsplash

W Internecie pojawiły się porażające filmy. Dręczenie zwierząt to opłacalny biznes

10 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Brytyjska organizacja Action For Primates (AFP), zajmująca się walką o prawa człowiekowatych, bije na alarm. Do szokującego odkrycia doszło przed paroma dniami. Wszystko wskazuje na to, że w Internecie działa przerażająca siatka sadystów.

Jak informują działacze AFP na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, od długiego czasu obrońcy zwierząt monitorowali zawartość popularnych portali pod kątem treści naruszającej dobro zwierząt.

BeFunky-collage - 2021-08-10T105831.303

Cały świat pomaga Turcji, ogarniętej pożarami. Otworzono pierwsze szpitale dla zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Siatka sadystów płaci za męczenie zwierząt

Okazało się, że na YouTube, Facebooku oraz platformach Forumotion i Telegram działa siatka sadystów, lubujących się w dręczeniu małp, zarówno dorosłych jak i malutkich małpiątek. Ludzie ci płacą biednym i zdesperowanym mieszkańcom wyspy Jawa w Indonezji, by łapali małpy i dręczyli je, transmitując wszystko online.

Tortury małp polegają na ich biciu, okaleczeniu, podpalaniu i topieniu. Sadyści sowicie płacą Indonezyjczykom za ten proceder. Indonezyjczycy chętnie biorą pieniądze, a nawet różnicują stawki.

Jak informują działacze AFP, internetowy sadysta z Europy czy USA może opłacić tortury "wspólnej małpy" albo, za dodatkowe pieniądze, mieć jedną małpę tylko dla siebie, by dręczyć ją niemal osobiście za pomocą poleceń wydawanych oprawcom w Indonezji.


Straszne filmiki trafiły na YouTube i Facebooka

Część filmów ukazujących tortury małp trafiła na zamknięte grupy na Facebooku i kanały na YouTube. Za odpowiednią opłatą sadyści udostępniają je wszystkim chętnym.

Współzałożyciel AFP, dr weterynarii Nedim Buyukmihci, jest przerażony skalą okrucieństwa, prezentowanego na nagraniach:

- W ciągu dekad działalności na polu weterynarii nigdy jeszcze nie spotkałem się z tak daleko posuniętym okrucieństwem - czytamy na stronie AFP. - Żadna odpowiedzialna firma nie powinna tolerować istnienia takich ludzi i grup na swoich platformach.

Trwa kampania wysłania listów

Organizacja Action For Primates zachęca swoich członków i wszystkich internautów do przesyłania wiadomości mailowych m.in. do prezydenta Indonezji, tamtejszych ministrów i własnych ambasadorów w tym kraju z żądaniem zajęcia się tą sprawą.

Próbkę sadystycznych filmów można obejrzeć tutaj - te nagrania zebrali działacza AFP zanim zostały pospieszne usunięte z Sieci. UWAGA! Materiały są bardzo drastyczne.

Sprawę można także śledzić na Twitterze AFP:


Źródło: Twitter.com @Action4Primates, actionforprimates.org

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >