Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Uratowali nietypowego zwierzaka, zaprzyjaźnił się z ich córeczką. Niezwykłe wideo podbija Sieć
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:56

Uratowali nietypowego zwierzaka, zaprzyjaźnił się z ich córeczką. Niezwykłe wideo podbija Sieć

BeFunky-collage - 2021-07-26T200940.181
YouTube.com @The Dodo

Szczęśliwa rodzina - Rachelle, Wally i ich córeczka Teddie - wracała do domu samochodem, gdy nagle przy drodze mężczyzna dostrzegł coś niezwykłego. W płocie utkwiło żywe stworzenie i rozpaczliwie potrzebowało pomocy.

Sytuacja była trudna - wszędzie wokół australijskie pustkowia, znikąd pomocy. Nie można było liczyć, że ktoś inny pomoże rannemu zwierzakowi. Trzeba było działać.

Bah stała się członkiem rodziny

Zwierzak został uwolniony z drucianego ogrodzenia i zabrany do domu. Tak właśnie Bah trafił do rodziny. Teraz jest najlepszym przyjacielem Teddie i zawsze przybiega do niej, gdy tylko ją widzi. Bah nie jest jednak psem, lecz owcą.

Bah została osierocona przez mamę i poniosła poważne obrażenia, gdy przypadkiem wpadła na ogrodzenie z drutu kolczastego. Dzięki pomocy Rachelle i Wally'ego, owieczka szybko doszła do siebie. Znalazła nowy dom na farmie, gdzie mogła się spokojnie kurować.

Owieczka Bah wymagała opieki, tymczasem dom pełen był już innych zwierzaków. Rachelle i Wally zajmowali się m.in. kotem, papugą, dwoma mopsami i dwoma królikami. Obowiązek karmienia Bah mlekiem z butelki przypadł więc w udziale Teddie, ich małej córeczce. Dziewczynka pokochała karmienia Bah, która zawsze ssała bardzo łapczywie, co bawiło Teddie.

Niezwykła więź dziewczynki i owieczki

Z czasem między dziewczynką a Bah powstała silna więź. Bah pokochała Teddie, która ją karmiła i dbała o nią. Bah stała się częścią rodziny, brała udział w jej codziennych zajęciach i zabawach. Zawsze jednak trzymała się blisko Teddie, którą najwyraźniej uznała za swoją zastępczą mamę.

Gdy Bah podrosła, trzeba było znaleźć jej nowy dom. Owca trafiła na pastwisko należące do rodziców Rachelle. Teraz, gdy Teddie przyjeżdża w odwiedziny, Bah biegnie do nie jak najwierniejszy pies i nie chce odstępować dziewczynki na krok.

Internauci są zachwyceni

Historia Bah zrobiła furorę w Sieci, gdy Rachelle opowiedziała ją i nagrała dla popularnego serwisu internetowego The Dodo. Internauci zachwycają się uroczą owieczką i małą dziewczynką, która wydaje się najszczęśliwsza na świecie, gdy może karmić zwierzątko mlekiem z butelki.

- Zwierzęta nie różnią się pod tym względem od ludzi - czytamy w jednym z komentarzy pod filmem, opublikowanym na YouTube. - Wiedzą, gdy ktoś je kocha, i szybko formują silne więzi.

- Owca postrzega teraz tę rodzinę jako inne owce. Są teraz członkiem jej stada. Pasterze często pozwalają swoim dzieciom opiekować się owcami, by zwierzaki przywiązywały się do nich i były w przyszłości bardziej posłuszne - napisał inny internauta.

- Dla dziecka nauka odpowiedzialności i nawiązywania więzi z innymi istotami to najlepsza edukacja - zauważył jeszcze inny komentujący.

Sami obejrzyjcie niezwykłe nagranie, ukazujące powstanie i rozwój więzi między dzieckiem i owieczką. Nosi tytuł: "Osierocona owieczka przybiega do swego ulubionego niemowlaka jak dalmatyńczyk".

Możecie też śledzić losy Rachelle, jej rodziny i owieczki Bah, na Instagramie:

Źródło: YouTube.com @The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!