niedźwiadki
Źródło: screen z YouTube/ring

Spadł śnieg. Ukryta kamera nagrała niezwykłą reakcję niedźwiedzi

1 Stycznia 2021

Nagrania z ukrytych kamer biją rekordy popularności. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie kamer nie tylko na zewnątrz domów, ale i w środku. Kamera stała się nieodłącznym elementem każdej wyprawy. Choć nie zawsze trzeba daleko jechać, aby zobaczyć coś niezwykłego jak np. dzikie zwierzęta!

Po co zamieszczać kamerę na domu? Wielu właścicieli stoi przed tym dylematem, jednak coraz więcej gospodarstw decyduje się na monitoring. W przypadku włamania do mieszkania, wtargnięcia nieproszonego gościa do domu czy wypadku na drodze można odtworzyć sytuację. Nagrania stają się niezbitym dowodem w wielu sprawach. Gdyby nie one, trudno byłoby rozwiązać niektóre zagadki.

Ukryta kamera przed domem

Zamieszczona na jednym z domów ukryta kamera nagrała niedźwiedzicę ze swoim młodym. Zwierzaki nie bały podejść się pod dom, powoli spacerowały, kiedy z nieba padał śnieg. Misiom lekki mróz z pewnością nie przeszkadzał, a nawet ucieszyły się niego. Dzięki sprawnej kamerze, możemy zaobserwować, co zrobiły zwierzaki.

Zimą niedźwiedzie zapadają w sen zimowy, ale niektóre cieszą się z odrobiny chłodnego. Kamera nagrała, że nie tylko dorośli, ale właśnie i misie cieszą się z pojawienia się białego puchu! Malutki niedźwiadek stanął na łapach i wyciągnął do góry ręce! Można powiedzieć, że wręcz skakał z radości, a wszystko to za sprawą białego śniegu.

- Łapanie śniegu nie jest tylko dla ludzi. Kamera złapała cieszących się śniegiem gości - czytamy na YouTubie.

Pomagał podczas powodzi, nagle dostrzegł psa. Niebywałe, co zrobiłPomagał podczas powodzi, nagle dostrzegł psa. Niebywałe, co zrobiłCzytaj dalej

Kiedy spadnie śnieg?

W polskich górach niedźwiedzie już mogą cieszyć się śniegiem! Tatry są całe białe, szykując się w góry należy założyć porządne buty i pamiętać o niezbyt długich spacerach. W przypadku spotkania niedźwiedzia w górach nie należy do niego podchodzić. Te zwierzęta potrafią być bardzo agresywne!

Śnieg można spotkać na południu Polski, jednak co z innymi rejonami? Jak czytamy na fanipogody.pl, w tym roku nie mamy co liczyć na pokaźną zimę. Wraz z mrozem nie przyszły zbyt duże opadu śniegu. W kolejnych dniach stycznia opady śniegu będą pojawiać się zwłaszcza nad północą Polski. Pamiętajcie o czapkach i rękawiczkach! Lepienia bałwanów nie odkładajcie na ostatnią chwilę.

Choć u nas nie ma zimy, warto pooglądać ją przez internet. Zobaczcie jak misie cieszyły się z przyjścia białego puchu!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: naszefutrzaki.eu

Następny artykuł