Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: chory pies

unsplash/vadim kaipov

Truciciel zwierząt grasuje w polskim mieście? Właściciel czworonogów nie mają wątpliwości

20 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie) i okolic ostrzegają przed nowym zagrożeniem. Coraz wiecej zwierząt trafia do klinik weterynaryjnych z objawami zatrucia. Zdaniem miejscowych w okolicy ma się kręcić truciciel zwierząt. Sprawę opisują lokalne media.

Pierwszy sygnał o niebezpieczeństwie czyhającym na życie i zdrowie czworonogów pojawił się na profilu na Facebooku o nazwie Gostchorze Team. Przed kilkoma dniami pojawił się tam wpis informujący o wzroście liczby przypadków zatrucia wśród domowych pupili.

Mieszkańcy żyją w strachu, truciciel w natarciu?

- Drodzy Mieszkańcy Gostchorza i okolic. Niestety, ale ktoś truje nasze czworonożne pupile. Mamy już dwa przypuszczenia weterynarzy w naszej miejscowości podtruwania psów. W okolicy taki incydent również miał miejsce - pies został otruty, a w tym czasie okradziono dom - apeluje zaniepokojony internauta za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Autor wpisu podejrzewa, że zatrucia są nieprzypadkowe i mogą mieć związek z niedawnymi włamaniami. Jego zdaniem za wszystkim stoi bezwzględny truciciel, dlatego apeluje o ostrożność.

- Bądźmy uważni, obserwujmy, kto się kręci po naszej miejscowości i nie bójmy się reagować na podejrzane zachowanie ludzi - informuje i nakłania, aby zgłaszać podobne sytuacje na policję.

Zdjęcie ilustracyjne: myśliwy

Ogłoszono decyzję. Myśliwi z UE mają zapolować na zwierzęta w Polsce

CZYTAJ DALEJ

"Mój owczarek niemiecki wymiotuje, czasami nawet krwią"

Redaktorzy portalu krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl skontaktowali się z jedną z właścicielek, której pies został niespodziewanie podupadł na zdrowiu. Mieszkanka Gostchorza opisała symptomy towarzyszące nagłemu pogorszeniu zdrowia ukochanego czworonoga i podkreśla, że nie ma całkowitej pewności, czy faktycznie doszło do otrucia.

- Lekarz potwierdził, że wygląda to na otrucie. Mój owczarek niemiecki słania się na nogach, wymiotuje, czasami nawet krwią. Na szczęście szybko udało się zareagować i być może uratować pieska. Dalej jest bardzo osłabiony, od dwóch dni nie chciał nic przełknąć - przyznaje kobieta i dodaje. - Nagle coś takiego się dzieje i na dodatek nie tylko mojemu psu. To nie może być zbieg okoliczności.

Jedna z mieszkanek Radnicy zgłosiła podobny problem. Niestety, jej podopiecznego nie udało się uratować. Gdyby nie doszło do tragedii, w grudniu pies skończyłby 7 lat.

-  Dwa miesiące wcześniej byliśmy u weterynarza na szczepieniu i wszystko było dobrze. Wieczorem biegał i bawił się jak zawsze. Rano znaleźliśmy go na podwórku... Leżał, spuchnięty. Na podwórku było pełno piany - opowiada zrozpaczona opiekunka.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim apeluje, by zgłaszać funkcjonariuszom podobne przypadki.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >