Swiatzwierzat.pl
York

facebook/EKOSTRAŻ

Oprawca nie miał litości dla bezbronnego yorka. Policja wsadziła go do aresztu

20 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Niewyobrażalna zbrodnia w centrum Radomska. Według relacji świadków mężczyzna ukręcił głowę psu na oczach przechodniów, a następnie wyrzucił jego ciało do kosza na śmieci. Organizacja prozwierzęca EKOSTRAŻ zaapelowała do internautów o włączenie się w poszukiwania sprawcy.

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło we wtorek, 19 października br. po godzinie 17. W centrum Radomska (woj. łódzkie) na skrzyżowaniu ulic Fabianiego i Wyszyńskiego mężczyzna brutalnie zabił pieska rasy yorkshire terier.

York zginął tragiczną śmiercią

Jak poinformowała organizacja prozwierzęca EKOSTRAŻ, sprawca nie przejmował się obecnością przerażonych przechodniów.

- Mężczyzna skręcił kark psu rasy york, a następnie zwłoki pieska upchnął w małym śmietniku przy ulicy. Świadkowie zdarzenia poinformowali policję i ta wskutek tego, że były to aż trzy różne osoby ostatecznie podjęła czynności - czytamy w mediach społecznościowych.

Historia uśmierconego czworonoga wstrząsnęła internautami. W ciągu niecałej doby wpis został udostępniony blisko 450 razy.

Przedstawiciele EKOSTRAŻy- zapowiedzieli, że są gotowi podjąć działania w celu ustalenia tożsamości nieznanego sprawcy, a także zająć pozycję jako oskarżyciel posiłkowy, aby upewnić się, że na pewno zostanie sprawiedliwie ukarany.

- Nie wiemy, czyj był to pies i czy należał do sprawcy, ale to pokazuje, że nie wolno nigdy zostawiać psa bez opieki np. pod sklepem - apelują aktywiści.

Straż Miejska

Starsza kobieta wyprowadzała gołębie na spacer. Zainterweniowała policja

CZYTAJ DALEJ

Policja zatrzymała mężczyznę

Nazajutrz wpis na mediach społecznościowych został zaktualizowany. Przedstawiciele organizacji powiadomili, że z otrzymanych informacji wynika, że potencjalny sprawca jest już znany policji.

- Funkcjonariusze sprawdzają co się właściwie wydarzyło. Badana jest też wersja czy pies np. nie uległ wcześniej wypadkowi - wszelkie nagrania z rejonu tych ulic mogą być ważne, świadkowie też są bardzo cenni - czytamy we wpisie na Facebooku.

Zwłoki zwierzęcia zabezpieczono, zostaną one zbadane przez weterynarza. Czynności prowadzone są w kierunku znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Zobacz wpis:

Źródło: facebook/EKOSTRAŻ

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >