Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Oprawca nie miał litości dla bezbronnego yorka. Policja wsadziła go do aresztu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 20.10.2021 02:00

Oprawca nie miał litości dla bezbronnego yorka. Policja wsadziła go do aresztu

York
facebook/EKOSTRAŻ

Niewyobrażalna zbrodnia w centrum Radomska. Według relacji świadków mężczyzna ukręcił głowę psu na oczach przechodniów, a następnie wyrzucił jego ciało do kosza na śmieci. Organizacja prozwierzęca EKOSTRAŻ zaapelowała do internautów o włączenie się w poszukiwania sprawcy.

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło we wtorek, 19 października br. po godzinie 17. W centrum Radomska (woj. łódzkie) na skrzyżowaniu ulic Fabianiego i Wyszyńskiego mężczyzna brutalnie zabił pieska rasy yorkshire terier.

York zginął tragiczną śmiercią

Jak poinformowała organizacja prozwierzęca EKOSTRAŻ, sprawca nie przejmował się obecnością przerażonych przechodniów.

- Mężczyzna skręcił kark psu rasy york, a następnie zwłoki pieska upchnął w małym śmietniku przy ulicy. Świadkowie zdarzenia poinformowali policję i ta wskutek tego, że były to aż trzy różne osoby ostatecznie podjęła czynności - czytamy w mediach społecznościowych. Historia uśmierconego czworonoga wstrząsnęła internautami. W ciągu niecałej doby wpis został udostępniony blisko 450 razy.

Przedstawiciele EKOSTRAŻy- zapowiedzieli, że są gotowi podjąć działania w celu ustalenia tożsamości nieznanego sprawcy, a także zająć pozycję jako oskarżyciel posiłkowy, aby upewnić się, że na pewno zostanie sprawiedliwie ukarany.

- Nie wiemy, czyj był to pies i czy należał do sprawcy, ale to pokazuje, że nie wolno nigdy zostawiać psa bez opieki np. pod sklepem - apelują aktywiści.

Policja zatrzymała mężczyznę

Nazajutrz wpis na mediach społecznościowych został zaktualizowany. Przedstawiciele organizacji powiadomili, że z otrzymanych informacji wynika, że potencjalny sprawca jest już znany policji.

- Funkcjonariusze sprawdzają co się właściwie wydarzyło. Badana jest też wersja czy pies np. nie uległ wcześniej wypadkowi - wszelkie nagrania z rejonu tych ulic mogą być ważne, świadkowie też są bardzo cenni - czytamy we wpisie na Facebooku.

Zwłoki zwierzęcia zabezpieczono, zostaną one zbadane przez weterynarza. Czynności prowadzone są w kierunku znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Zobacz wpis:

Źródło: facebook/EKOSTRAŻ

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!