Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ogłoszono decyzję. Myśliwi z UE mają zapolować na zwierzęta w Polsce
Adrian Jurewicz
Adrian Jurewicz 24.03.2022 18:49

Ogłoszono decyzję. Myśliwi z UE mają zapolować na zwierzęta w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne: myśliwy
Unsplach/Sebastian Pociecha

Wójt gminy Dąbrowice poinformował, że na początku listopada na terenie powiatu kutnowskiego ma dojść do zbiorowych polowań myśliwych. W polowaniach tych mają brać udział myśliwi nie tylko z Polski, ale również poszczególnych krajów należących do Unii Europejskiej.

Nieodzownym elementem polskiego krajobrazu są tereny zalesione, będące domem dla wielu dzikich i potrzebnych dla ekosystemu, zwierząt. Myśliwi z krajów UE mają wziąć udział w zbiorowych polowaniach na zwierzynę grubą i drobną.

Myśliwi z UE polują na terenie Polski

Zgodnie z informacjami, jakie otrzymała z Polskiego Związku Łowieckiego, Dorota Dąbrowska, wójt gminy Dąbrowice przekazała:

- Informuję, że w dniach 3-6 listopada 2021 na terenie OHZ ZG PZŁ Krośniewice (obwody 2 i 239), tereny gmin powiatu kutnowskiego: Dąbrowice, Nowe Ostrowy, Krośniewice oraz powiatu kolskiego: Chodów, odbędzie się polowanie zbiorowe z udziałem 12 myśliwych z państw Unii Europejskiej na zwierzynę grubą i drobną – czytamy w piśmie kierownika OHZ ZG PZŁ Krośniewice.

Apel o zachowanie ostrożności

Ustalono, że polowania mają odbywać się w wyznaczonym terminie w godzinach od 7:30 do 16:00. Z tego tez powodu apeluje się do osób chcących wybrać się do lasu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: panoramakutna.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Polska