Swiatzwierzat.pl
Wilki

facebook/Nadleśnictwo Gniewkowo, Lasy Państwowe

Trochę wody dla ochłody. Fotopułapka przyłapała watahę wilków podczas kąpieli

4 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Podczas najcieplejszych miesięcy każdy z nas szuka skutecznej metody na schłodzenie organizmu. Wataha wilków z Nadleśnictwa Gniewkowo znalazła na to idealny sposób. Film, na którym widać zwierzęta brodzące w zbiorniku wodnym zapiera dech.

Wilki to fascynujące zwierzęta, które występują również w Polsce. W ostatnim czasie sieć obiegło nagranie z fotopułapki umieszczonej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które przedstawia te fantastyczne stworzenia. Dzięki współczesnej technologii jesteśmy w stanie obserwować je w naturalnym środowisku. 

Tak chłodzą się wilki w lasach pod Gniewkowem

We wtorek, 29 czerwca Nadleśnictwo Gniewkowo, Lasy Państwowe udostępniło na swoim Facebooku nagranie z fotopułapki autorstwa M. Marjańskiej. Materiał ukazuje leśne drapieżniki nad wodopojem.

- Spędzanie czasu nad wodą to doskonały sposób na ochłodzenie. Wiedzą o tym wilki, które na nagraniu z fotopułapki, możemy podziwiać podczas aktywnego wypoczynku nad jednym ze zbiorników wodnych w lesie - komentuje Nadleśnictwo Gniewkowo.

Na nagraniu możemy dostrzec, że grupa rodzinna, licząca 9 osobników biega w wodzie, chlapie się i gasi pragnienie. Wygląda na to, że pomimo futra o gęstym i długim włosiu, niestraszny im upał. W końcu każdy wie, że latem nie ma lepszego sposobu na zaznanie ochłody niż odpoczynek nad wodą.

Umiejscowienie fotopułapki nie było dziełem przypadku. Leśnicy doskonale zdają sobie sprawę, że w trakcie upałów wodopój spełnia swoje przeznaczenie i przyciąga przedstawicieli różnych gatunków. Stąd szanse na uchwycenie ich na filmie są wysokie.

- Nagranie watahy wilków podczas odwiedzania wodopoju przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje Paweł Konwiński z Nadleśnictwa Gniewkowo w rozmowie z tvn24.pl.

Zdjecie ilustracyjne

Dwie turystki zabite przez rekiny. Zamknięto popularne plaże w Egipcie

CZYTAJ DALEJ

W Polsce przybywa wilków

Widok watahy wilków cieszy również z innego, mniej oczywistego powodu. Jak zauważa Paweł Konwiński, tego typu materiały filmowe dowodzą, że liczebność wilka występujących na terenie całej Polski zwiększa się.

Wilków w Polsce przybyło, bo od ponad 20 lat są pod ochroną. Według analizy Głównego Urzędu Statystycznego "Ochrona Środowiska 2021" w 2020 roku populacja wilka liczyła 3 530 osobników, co daje ponad dwustukrotny wzrost w porównaniu z 2000 rokiem.

Zwierzęta w końcu znajdują bezpieczne schronienie pośród leśnej głuszy w Polsce. Warto dodać, że wilki mają bardzo duży pozytywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż regulują one ilość zwierzyny w ekosystemie. Ochrona wilka oznacza więc ochronę całego środowiska.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

QUIZ: Co wiesz o podwodnym świecie zwierząt?

Pytanie 1 z 6

Największa ryba na świecie to:

Źródło: rmf.fm, Główny Urząd Statystyczny

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >