Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > To nie człowiek był za kierownicą pędzącego przez wieś auta. Policjanci byli w szoku, nie uniknął mandatu
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 30.09.2023 14:18

To nie człowiek był za kierownicą pędzącego przez wieś auta. Policjanci byli w szoku, nie uniknął mandatu

Pies kierował samochodem
Pies kierował samochodem, fot. Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Niewiele potrzeba, żeby ubarwić dzień policjantom na służbie. Kiedy funkcjonariusze zobaczyli na radarze nieprzepisowo jadący pojazd, nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Za kierownicą pojazdu siedział… pies. Spokojny czworonóg wpatrywał się w przechodzące za oknem łanie, na liczniku było o wiele więcej, niż pozwalają przepisy. Policjanci nie mieli wyjścia – musieli go wylegitymować.

Pies dostał mandat za jazdę autem? "Żadnego fotomontażu ani kłamstw"

Funkcjonariusze słowackiej policji nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyli zdjęcie z fotoradaru. Zamiast kierowcy, do kamery uśmiechał się brązowy pies myśliwski, siedzący posłusznie za kierownicą Škody. Chociaż wyglądał spokojnie, odczyt z radaru sugerował, że jest prawdziwym piratem drogowym.

Nieodpowiedzialny kierowca, który został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości we wsi Šterusy, miał co nieco do wyjaśnienia – napisała policja.

Mundurowi natychmiast wzięli się za przesłuchanie. 31-letni właściciel pupila musiał wyjaśnić, co właściwie stało się na zdjęciu.

76 dni walczyła o życie, lekarze zignorowali objawy u 9-latki. Matka miała przeczucie od początku

Kierowca nie uniknął mandatu za przekroczenie prędkości

Mężczyzna miał przygotowane wyjaśnienie. Upierał się, że przewożony autem pies po prostu wskoczył mu na kolana. Funkcjonariusz mieli co do tej wersji wiele wątpliwości.

31-letni mężczyzna z powiatu Piešťany twierdził, że Havino nagle wskoczył mu na kolana. Nagranie nie zarejestrowało jednak nagłego ruchu w samochodzie. Policjanci z Senicy ukarali go na miejscu grzywną za naruszenie przepisów ruchu drogowego – pisze policja.

pies jezdzi autem (1).jpg
Na fotelu kierowcy siedział pies, fot. Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Podobne sytuacje zdarzały się w przeszłości. Niektórym udało się uniknąć mandatu

Policjanci przy okazji wydali ostrzeżenie dotyczące przewożenia zwierząt samochodem. Poprosili o rozwagę i ostrożność.

Przewożąc psa zadbaj o bezpieczeństwo zwierzęcia i całej załogi znajdującej się w samochodzie. Nawet małe zwierzę może zagrozić Twojemu życiu i zdrowiu podczas jazdy.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy fotoradar zrobił zdjęcie psa za kierownicą. Kilka miesięcy temu opisywaliśmy przypadek, kiedy w taki sposób udało się uniknąć mandatu pewnemu Niemcowi nieprzestrzegającemu przepisów ruchu drogowego.

Według policji wykonane wtedy zdjęcie nie pozwalało stwierdzić, kto kierował pojazdem. 31-letni Słowak miał jednak większego pecha. 

Źródło: wydarzenia.interia.pl