Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zagrożony Gatunek

Zagrożony Gatunek

czarna pszczoła
15.05.2024 16:15 Czarna pszczoła największym okazem w Polsce. Myślano, że wyginęła

Pszczoły poprzez zapylanie roślin przyczyniają się do podtrzymywania biologicznej różnorodności, która nas otacza, pełniąc tym samym ogromną rolę w ekosystemie. Wśród licznych gatunków latających istot mało kto zna zadrzechnię fioletową. Czarna pszczoła w Polsce została uznana za gatunek wymarły. Jak się okazało, największy okaz powrócił na krajowe łąki. Czy jest się czego bać? 

papuga
27.04.2024 16:11 Duży sukces we wrocławskim ZOO. Wylęgły się ptaki krytycznie zagrożone wyginięciem

Pracownicy Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu mogą mówić o ogromnym sukcesie. To na terenie ich ptaszarni na świat przyszły niesamowite papużki ostrosterne. Gatunek ten jest uznany za krytycznie zagrożony wyginięciem.

chomik europejski
01.04.2024 14:11 Za kilka lat mogą całkowicie wyginąć. Jak uratować chomiki europejskie?

Przypomina nieco gryzonie ze sklepu zoologicznego, ale do klatki nie pozwoli się wsadzić. Uroczy ssak żyjący na Roztoczu i w okolicach Lublina już niebawem może całkowicie wyginąć. Szacuje się, że już za sześć lat w Polsce wymrą chomiki europejskie. Zagrożony gatunek znika z krajobrazu w zastraszającym tempie, a do ich śmierci przyczynia się człowiek. Dlaczego chomikom europejskim grozi zagłada i czy istnieje sposób na to, by je uratować?

ryba piła
15.03.2022 01:00 Krytycznie zagrożony gatunek wyłowiony w Indiach. Został sprzedany na czarnym rynku

W Indiach został złowiony okaz, który należy do zagrożonego gatunku. Gigantyczny okaz musiał zostać wyciągnięty z wody za pomocą dźwigu. Mimo, że jest objęty ochroną gatunkową, został sprzedany tuż pod nosem lokalnego oddziału departamentu rybołówstwa.Do niecodziennego połowu doszło w Malpe w stanie Karnataka na południu Indii. Jeden z tamtejszych mieszkańców złowił gigantyczny okaz. Była to ważąca 250 kilogramów i mierząca 3 metry ryba, której charakterystycznie zbudowana głowa w kształcie piły pełni funkcję wykrywania i atakowania zdobyczy.