Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

Święto międzynarodowe, którego celebracja przypada corocznie na 4 października. Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji.

Miłość psa
04.10.2022 12:15 Jak psy okazują uczucia? 7 zachowań mówiących o tym, że Cię kocha

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób pies okazuje miłość? Wielu właścicieli jest przekonanych o tym, że ich pupilowi bardzo na nich zależy. Z całą pewnością mają racje, czasem jednak brakuje im "argumentów" na poparcie tego stwierdzenia. Wyjaśniamy, w jaki sposób czworonogi okazują nam swoje uczucia.Jak pies okazuje miłość? Wszystko zależy od jego usposobienia. Niektóre dowody psiego uczucia są dla nas jasne i zrozumiałe, inne bardziej subtelne mogą umknąć naszej uwadze. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Już niedługo w lidlu specjalna oferta promocyjna z okazji Światowego Dnia Zwierząt
26.09.2020 02:00 Wspaniała akcja sklepów Lidl. Już niedługo wielkie okazje na Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt zbliża się wielkimi krokami! Już 4 października na całym świecie będziemy obchodzić to wyjątkowe święto, podczas którego warto zastanowić się nad losem wszystkich zwierząt - zarówno tych udomowionych, jak i dzikich, tych wiodących spokojne życie kanapowca, ale też czekających latami za kratkami schronisk, cyrków i ogrodów zoologicznych. W tym roku w trosce o dobro wszystkich czworonogów marka Lidl weszła we współpracę z firmą Mars Polska i wspólnymi siłami wyszli z inicjatywą pomocy potrzebującym mieszkańcom schronisk dla porzuconych i bezdomnych zwierząt. Od konsumentów będzie zależeć, do których placówek zostanie wysłane aż 10 ton karmy!

Chomik siedzi na stole.
12.04.2020 02:00 Światowy Dzień Chomika 2020. 10 ciekawostek o gryzoniach

Tak samo jak psy czy koty, chomiki mają swoje święto. 12 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Chomika. Dziś warto naszym gryzoniom dać dużą marchewkę lub liść sałaty. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy listę 10 ciekawostek o tych gryzoniach. Zobacz, czy wszystko wiedziałeś.