Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Porzucony Pies

Porzucony Pies

Rowerzystka z psem na plecach, szczenię
19.03.2024 13:03 Rowerzyści zauważyli porzuconego szczeniaczka. Podjęli jedyną słuszną decyzję

Rowerzystka Sarah Penso wybrała się na trening na trasie wokół swojego rodzinnego miasta. W pewnym momencie jej oczom ukazała się jasna kulka futra, która krążyła wokół jej roweru. Bezpański szczeniak nie wahał się ani chwili i desperacko próbował zatrzymać nieznajomą. Kobieta i jej towarzysz rozejrzeli się dookoła i wszystko stało się jasne. W obliczu trudnej sytuacji mogli podjąć tylko jedną decyzję.

mężczyzna
28.11.2020 19:37 Mężczyzna biegł przez las i nagle usłyszał porażające odgłosy. Zamarł, kiedy zobaczył co znajduje się w zaroślach

Mężczyzna biegał w nocy po lesie dla sportu i nagle w oddali usłyszał dziwne odgłosy. Następnego dnia rano postanowił wrócić w to samo miejsce, aby dokładnie sprawdzić, co to takiego mogło być. Okazało się, że do jednego z drzew była przywiązana całkiem zdezorientowana i przestraszona suczka. Biegacz natychmiast wezwał pomoc. Po jakimś czasie psiak zmienił się nie do poznania! To miała być zwykła przebieżka wieczorem po lesie, którą mężczyzna wykonywał niemal co dnia. Nagle usłyszał odgłosy, które przypominały wycie. Następnego dnia rano okazało się, że wydawała je porzucona suka.

suczka
15.09.2020 09:21 Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc

Porzucane w lesie, przywiązywane do drzew, zostawiane na środku drogi, wystawiane na śmietnik w zawiązanych reklamówkach. Niektóre ze zwierząt nie mają szczęścia do właścicieli, których okrucieństwo nie zna granic. Nie miała go również pewna suczka, której historia zakończyła się szczęśliwie tylko dzięki pomocy ze strony odpowiednich osób. Suczka leżała na pustej drodze. Znajdował się przy niej jedynie stary koc, który zjadała z głodu. Po raz kolejny człowiek dowiódł, w jak bestialski sposób może potraktować bezbronne zwierzę. Całe szczęście ktoś zauważył niedolę suczki.

suczka
12.10.2019 15:49 Suczka owczarka niemieckiego urodziła szczeniaki. Zaraz po tym właściciel związał ją i wyrzucił na ulicę

Suczka owczarka niemieckiego zaraz po urodzeniu szczeniąt została związana przez właścicieli i wyrzucona na ulicę! Zabrano jej dzieci, a ją samą porzucono w deszczu. Pies przeżył straszne chwile. Czteroletnia suczka została znaleziona związana przy bramie. Weterynarz stwierdził, że pies jest niedługo po urodzeniu miotu szczeniąt, których jednak nigdzie wokół nie udało się znaleźć. Została porzucona zaraz po urodzeniu młodych, które natychmiast straciła!

porzucony pies
13.07.2019 12:21 Porzucony pies – co zrobić, gdy znajdziesz bezdomnego lub porzuconego psa? Praktyczne porady

Porzucony pies — jak pomóc zwierzakowi, który z powodu ludzkiej bezduszności stracił dach nad głową? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co powinno zrobić, kiedy spotkają na swojej drodze bezdomnego czworonoga. Zwróciliśmy się z tym pytaniem do przedstawicieli Fundacji Viva!. Oto praktyczne porady, które pozwolą wam zapewnić bezpieczeństwo i ratunek zarówno sobie, jak i bezpańskiemu psu czy kotu. Jak pomóc bezdomnemu psu? Czy rzeczywiście najlepszym wyjściem jest zabranie znalezionego zwierzaka do własnego domu? A może każdy tego typu przypadek powinniśmy zgłaszać stróżom prawa lub lokalnym władzom? Informacje, jakie możemy odnaleźć w internecie, bywają sprzeczne. Zadzwoniliśmy więc do osób, dla których pomoc zwierzętom to codzienność — Fundacji Viva!. Wyjaśniamy, dlaczego każdy porzucony pies powinien zostać zabrany do weterynarza i do kogo zadzwonić w pierwszej kolejności, kiedy trafiamy na samotnego czworonoga. Nie zawsze łapanie jest najlepszym rozwiązaniem!