Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Orzeł

Orzeł

bielik
11.04.2024 09:12 Bielik zaatakowany przez psy. Leśnicy interweniowali w ostatniej chwili

Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe poinformowało w mediach społecznościowych o bohaterskiej akcji myśliwego. Dzięki jego szybkiej reakcji udało się ocalić zaatakowanego ptaka. Bielik doznał poważnego urazu i został przetransportowany do specjalistów, gdzie udzielono mu pomocy.

Ranny bielik
12.03.2024 14:47 Bielik w stanie agonalnym, drugi nie przeżył. Czy to było otrucie?

Na Opolszczyźnie znaleziono dorosłego bielika w stanie agonalnym. Obok niego leżał inny martwy osobnik w stanie dalekiego rozkładu. Eksperci przetransportowali zwierzę do kliniki weterynaryjnej, gdzie walczy o życie. Istnieje podejrzenie, że ptaki zostały otrute. Strata jest ogromna, zważywszy na wciąż nieliczną populację prawnie chronionego gatunku zwierząt, do których Polacy czują silne przywiązanie. 

bielik
19.07.2020 00:06 Znaleziono młodego bielika w fatalnym stanie. Pomogli wszyscy mieszkańcy, udało się

źródło: FacebookMłody bielik po raz pierwszy został zauważony przez leśniczego 6 czerwca, jednak dopiero 12 dnia miesiąca mężczyźnie udało się złapać wycieńczonego ptaka. Zwierzę zostało przewiezione do lecznicy weterynaryjnej, gdzie otoczono go właściwą opieką. Wychudzony u osłabiony bielik miał podawane leki i pokarm, a mieszkańcy dokarmiali go rybami. Młody orzeł w końcu osiągnął prawidłową wagę i już 16 lipca został wypuszczony na wolność. Z pewnością jednak jeszcze kiedyś o nim usłyszymy. Jak się okazuje, bielik został oznakowany obrączką srebrną AX3811 oraz czarną obserwacyjną P901 co pozwoli śledzić jego losy.Bielik, który został znaleziony przez leśniczego na polanie na samym początku czerwca, był w fatalnym stanie. Jak się okazało, młody ptak przemókł i miał problemy z lataniem. Wszyscy chcieli mu pomóc. Na szczęście, ja podało Nadleśnictwo Łopuchówko, orła udało się uratować. Teraz na nowo może cieszyć się wolnością.