Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Mastiff

Mastiff

Mastiff - nazwa grupy ras psów z grupy molosów. Są to zazwyczaj zwierzęta o masywnej budowie ciała w typie doga. Charakteryzują się krótkim, szerokim pyskiem.

mastif
04.12.2022 16:36 Kurier nie wie o ukrytej kamerze. Filmik z jego spotkania z mastifem tybetańskim obiega świat

Domownicy znaleźli przed drzwiami wejściowymi potłuczone doniczki, dlatego postanowili obejrzeć nagranie z monitoringu, by dowiedzieć się, co się stało pod ich nieobecność. Okazuje się, że ukryta kamera zarejestrowała kuriera dostarczającego pod drzwi przesyłkę. Mężczyzna nie był w stanie nad sobą zapanować, gdy zorientował się, że tuż za jego plecami zbudził się potężnych rozmiarów mastif tybetański. Mastif tybetański uznaje się za jedną z największych ras psów, a zarazem protoplastów wszelkich ras molosowatych. Choć jak sama nazwa wskazuje, te masywne zwierzęta wywodzą się z okolic Tybetu, to szybko znalazły swoich miłośników na całym świecie. Filmik, który pokazujemy w tym artykule, pokazuje dobitnie, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce.

Bullmastif
16.09.2022 13:39 Kobieta zauważa na ciele psa dziwne ślady. Myślała, że pogryzły go robaki, prawda okazała się szokująca

Właścicielka niespełna rocznego mastifa angielskiego zauważyła na jego ciele pełno śladów, które z początku wzięła za ugryzienia robaków. Kiedy jednak przyjrzała się im z bliska, zdała sobie sprawę, że szczeniak padł ofiarą ludzkiego okrucieństwa. Hayden Howard mieszkała razem z synkiem i szczenięciem rasy mastif angielski o imieniu Jackson w domu jednorodzinnym w Seymour w stanie Indiana. Pewnego sobotniego wieczora zauważyła, że zwierzak miał pełno małych plamek na skórze. Nic nie zwiastowało tego, że czworonóg wkrótce wyląduje na sali operacyjnej.

Sylvester i Jennifer Stallone
31.08.2022 15:58 Sylvester Stallone rozwodzi się po 25 lat małżeństwa. Uczucie przyćmiła miłość do psa?

Doniesienia o rozwodzie popularnej hollywoodzkiej pary zostały potwierdzone. Sylvester Stallone i Jennifer Flavin rozstają się po 25 latach małżeństwa. Media spekulowały, że przyczyną rozstania może być pies. Jak się okazuje, hollywoodzki gwiazdor zakrył tatuaż przedstawiający Flavin wizerunkiem ukochanego czworonoga. Niedawno media obiegła informacja o kryzysie w związku 76-letniego Sylvestra Stallone i młodszej od niego 22 lata Jennifer Flavin. Żona amerykańskiego aktora, któremu ogólnoświatową popularność zapewniła główna rola w serii o legendarnym pięściarzu imieniem Rocky czy opowieści o wysokiej rangi żołnierzu jednostki specjalnej pt. "Rambo", potwierdziła, że złożyła pozew rozwodowy.

kotek kontra bullmastiff
25.08.2022 16:33 Nieustraszony kotek zaczepia ogromnego bulmastifa. To musiało się tak skończyć

Kobieta o imieniu Lindsay przygarnęła szaro-białego kotka, którego znalazła w parku, ale nie zastanowiła się, czy nowy pupil będzie w stanie dogadać się z dużo większym psem. To połączenie wywołało zaskoczenie zarówno u opiekunki, jak i milionów internautów.Pies i kot razem w domu? Brzmi jak przepis na katastrofę! Dla niektórych ta sytuacja brzmi mocno abstrakcyjnie, jednak duża doza cierpliwości potrafi zdziałać cuda. Wystarczy przyjrzeć się maleńkiemu kociakowi o imieniu Wendy i jego potężnemu psiemu przyjacielowi George'owi, by raz na zawsze wyzbyć się uprzedzeń.

wyrok
24.03.2022 18:43 Głodził i zaniedbywał swoje psy, czy dosięgnie go sprawiedliwość?

Gdy policjanci weszli do mieszkania 19-letniego Jordana Edmenta w szkockim miasteczku Wishaw, ledwo mogli uwierzyć własnym oczom. Przywitały ich dwa psy, ledwo stojące na nogach. Przedstawiały obraz nędzy i rozpaczy.Szczególnie źle wyglądał Rumple, mastiif pakistański. Przypominał szkielet obciągnięty skórą.

Buster i Harry
24.03.2022 18:43 Zapadł wyrok w sprawie zagryzionego psiaka. Czy dało się uniknąć tragedii?

Społeczność jednego z osiedli w brytyjskim mieście Bradford przeżyła ostatnio serię wstrząsów. Zaczęło się od brutalnej śmierci Harry'ego, pieska należącego do Margaret Simmonite. Choć trudno w to uwierzyć, był to dopiero początek koszmaru kobiety.Maragaret wyprowadzała swego pieska jak co dzień. Niestety, nie mogła przewidzieć, że parę domów dalej doszło do zgubnego przeoczenia. Brama nie została należycie zamknięta i nagle wypadł z niej duży bullmastiff imieniem Buster.

Pies
03.05.2021 02:00 5 powodów, dlaczego nie powinieneś mieć psa

Pies to wspaniały przyjaciel, wierny kompan i oddany członek rodziny. Potrafi wesprzeć w ciężkich chwilach, obronić przed niebezpiecznymi sytuacjami czy ogrzać w zimne popołudnie. Wierny i oddany pies oczekuje od człowieka takiego samego zaangażowania w relację, jaką on daje od siebie. Jednak nie wszyscy właściciele potrafią sprostać obowiązkom posiadania zwierzęcia. Oto racjonalne powody, dlaczego nie powinieneś mieć psa.

mastiff
16.10.2019 19:32 Ogromny mastiff tak zmęczył się wycieczką w góry, że interweniowali ratownicy. Znieśli olbrzyma na dół

Mastiff wybrał się wraz ze swoim właścicielem na wycieczkę w góry. Pies tak się zmęczył, że nie był w stanie zejść sam na dół! Z pomocą zwierzakowi i jego właścicielowi przyszli ratownicy, którzy znieśli olbrzymiego psa bezpiecznie na dół. Górskie wyprawy potrafią być męczące, zwłaszcza wtedy, kiedy nie jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Po osiągnięciu górskiego szczytu, zejście na dół może okazać się nie lada wyzwaniem. Przekonali się o tym ważący 86 kg mastiff, Floyd i jego właściciel. Pies był tak wyczerpany drogą, prowadzącą pod górę, że nie był już w stanie sam zejść na dół!