Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Manul Stepowy Pod Ochroną

Manul Stepowy Pod Ochroną

manul
23.04.2024 14:11 "Sprawa jest poważna!". Morawiecki zabrał głos. Manul Mania poza konkursem

Mania z poznańskiego ZOO znalazła się w wielkiej czwórce najpiękniejszych okazów manuli stepowych z całego świata. Teraz obiegła nas smutna wieść o dyskwalifikacji naszej przedstawicielki. Powody tej szokującej decyzji nie są jeszcze znane. W sprawie głos zabrał były premier Mateusz Morawiecki. „Sprawa jest poważna!".

manul
25.02.2024 15:26 Nowy mieszkaniec ZOO w Łodzi. Niedawno zrobiło się o nim głośno w całej Polsce

ZOO w Łodzi dołączyło do listy ogrodów zoologicznych, które mogą poszczycić się posiadaniem przedstawicieli gatunku Otocolobus manul. Manule stepowe, bo o nich mowa, pojawiły się na świecie ponad 2 miliony lat temu i pomimo licznych przeciwności losu gatunek przetrwał do dziś. W łódzkim Orientarium rozgościła się samiczka, dla której poszukiwany jest kawaler do pary. Puchaty mruczek skrywa niejedną tajemnicę. Warto więc zobaczyć go na własne oczy. 

18.02.2019 18:43 Manul stepowy. Rasa kota, która ma 2 miliony lat!

Manul stepowy to prawdziwy drapieżnik, choć wielkością bliżej mu do dużych okazów naszych kocich domowników niż typowych, wielkich drapieżników. Rasa tego pięknego zwierzęcia ma aż 2 miliony lat! Nietuzinkowy wygląd i interesujące zachowania manula stepowego wzbudzają zainteresowanie wielu osób. Nic dziwnego, ten ssak z rodziny kotowatych jest pięknym i fascynującym stworzeniem. Miłośnicy kotów mają to do siebie, że chcieliby wiedzieć jak najwięcej nie tylko o swoich domowych podopiecznych, ale i ich większych kuzynach. Manul stepowy jest zwierzakiem niezwykłym również dlatego, że rozmiarami i wyglądem przypomina nieco naszego mruczka. A jak jest z jego zachowaniem? Czy przypomina ono nieco zwyczajem kota domowego?