Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Tego już za wiele. Słynna kocia kawiarnia nie chce gościć małych dzieci, rodzice posunęli się za daleko
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 16.05.2023 13:14

Tego już za wiele. Słynna kocia kawiarnia nie chce gościć małych dzieci, rodzice posunęli się za daleko

Dziecko dotyka kota
unsplash/Alexandr Popadin

Kocie kawiarnie cieszą się wciąż dużą popularnością wśród odwiedzających, a zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym. “Biały Kot” z Gdyni wprowadził ważną zmianę, przez którą nie wszystkie maluchy będą mogły skorzystać z jej usług. Powód? Chodzi o bezpieczeństwo kocich rezydentów. Pracownicy chcą zadbać o to, by zwierzęta czuły się swobodnie i dobrze w lokalu. 

Kocia kawiarnia “Biały Kot” nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony odwiedzających. Mruczki towarzyszą w niej wszystkim chętnym, którzy rozsiądą się przy jednym ze stolików z ciastem czy kawą. Jednak teraz regulamin uległ zmianie i o tym, czy będzie można skorzystać z jej usług, zadecyduje wiek.

Zmiana regulaminu w kociej kawiarni w Gdyni

Właściciele “Białego Kota” w Gdyni poszli w ślady Neko Cafe w Toruniu oraz Miau Cafe w Warszawie, dochodząc do wniosku, że najwłaściwszym rozwiązaniem będzie zmiana dotychczas obowiązującego regulaminu. Zgodnie z obserwacjami, które od lat prowadzili w swojej placówce, zadecydowali, że z ich usług będą mogły od teraz korzystać dzieci dopiero od 10. roku życia, a nie 6. jak było do tej pory

Granica wiekowa, która obowiązywała do tego czasu, została wyznaczona jeszcze w 2017 roku. Wcześniej do lokalu mogli wchodzić najmłodsi bez względu na wiek. Widząc jednak, że dzieci nie zawsze traktują koty w odpowiedni, a co najważniejsze, bezpieczny dla nich sposób, właściciele zmienili regulamin. Czas pokazał, że obecność dorosłych zdawała się na niewiele.

- Niestety, zarówno my jak i nasze kociaki boleśnie przekonaliśmy się, że to nadal za mało, ponieważ rodzice wciąż nie umieli (a czasem mieliśmy wrażenie, że może nie chcieli?) dać przykładu swoim dzieciom, jak zachowywać się w takim nietypowym miejscu - czytamy we wpisie na Facebooku.

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

Małe dzieci z zakazem wstępu do kociej kawiarni. Priorytetem dobro zwierząt

W związku z powyższym, nowy regulamin obowiązuje od 13 maja br. i od tej pory do “Białego Kota” będą mogły wchodzić dzieci od ukończonego 10. roku życia. Powodem było męczenie zwierząt przez niektóre maluchy i nieodpowiedzialność ich rodziców. Zdaniem pracowników lokalu, koci podopieczni źle reagują na niektóre zachowania młodszych dzieci. 

- Dzieciaki są emocjonalne, pełne energii, cały czas są w ruchu i nie zawsze potrafią pohamować swoją ciekawość. Jest tak właśnie dlatego, że są dziećmi i to jest w nich piękne! Niestety, z tego samego powodu nasze kociaki bardzo się stresują, chowają w mniej dostępnych miejscach i przestają czuć się jak u siebie w domu, a kawiarnia jest właśnie ich (tymczasowym) domem - dodają.

Choć większość internautów doskonale rozumie decyzję właścicieli kawiarni, ich decyzja wyraźnie nie spodoba się niektórym rodzicom. W związku z tym lokal prosi o uszanowanie i respektowanie tej decyzji, aby w ten sposób uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z nimi w roli głównej.

Idąc na kawę, możesz wyjść z adoptowanym kotem

Koty, które zamieszkują kawiarnię, trafiają tam z zaprzyjaźnionego schroniska. Dzięki temu mruczki mogą czekać na kogoś, kto stworzy im kochający dom w miejscu, gdzie będą mieć stały kontakt z ludźmi. W związku z tym każdy, kto zdecyduje się na kawę lub ciasto w towarzystwie uroczych, mruczących stworzeń, może również zdecydować się na adopcję.

“Biały Kot” to jedna z pierwszych kocich kawiarni, które powstały w Trójmieście. Mieści się przy ul. Władysława IV 7-15/4. Fani zamieszkujących ją zwierzaków mogą śledzić ich losy również na facebookowym profilu, który jest aktualizowany o zdjęcia i wpisy na bieżąco.

źródło: eska.pl

Tagi: Kot Polska
Pokazali, co funkcjonariusz wyprawiał z psem na lotnisku. Na wszystko patrzyli przerażeni pasażerowie
pies na lotnisku
Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak ochroniarz obchodzi się z psem pracującym na lotnisku w Detroit. Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że żaden opiekun czworonoga nie powinien szarpać zwierzęcia z taką siłą. Skandaliczne zachowanie mężczyzny odbiło się szerokim echem nie tylko wśród internautów, ale także nie umknęło również uwadze lokalnych polityków. Specjalnie wyszkolone psy pełnią bardzo ważną rolę podczas patroli na lotniskach. Niestety ten agent traktował swojego czworonożnego kompana na służbie w zatrważający sposób. Nie ma się co dziwić, że jego poczynanie wzbudziło oburzenie u tak wielu osób.
Czytaj dalej
Starsza kobieta straciła ukochanego psa. Wnuki sprawiły jej najpiękniejszy prezent, wideo wyciska łzy
babcia i szczeniak
Utrata ukochanego pupila to ogromny ból dla każdego opiekuna. Ta starsza kobieta niedawno pożegnała swojego ukochanego psa. Wraz z jego odejściem zamknęła się w sobie i wyraźnie posmutniała. W obawie o jej samopoczucie rodzina postanowiła sprawić jej najlepszy z możliwych prezentów.Starsza mieszkanka Nowej Południowej Walii w Australii przeżyła niedawno odejście swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela. Jej najbliżsi od razu zauważyli, że bez suni u boku jej humor i samopoczucie zdecydowanie się pogorszyły. Niedługo później wpadli na pomysł, co powinni zrobić, by podnieść ją na duchu.
Czytaj dalej