Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Koci przestępca zakradł się do ratusza, chwila nieuwagi wystarczyła. Straty liczone w tysiącach euro
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.05.2023 15:38

Koci przestępca zakradł się do ratusza, chwila nieuwagi wystarczyła. Straty liczone w tysiącach euro

kot w ratuszu
pixabay/Daga_Roszkowska

Koty to prawdziwe spryciarze. Mruczki już nie raz udowodniły, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, nawet jeśli przy tym nieźle narozrabiają. Ten osobnik zaprezentował swoje umiejętności w nowo wyremontowanym ratuszu. Starty szacuje się na tysiące euro. Nie ma się co dziwić, że usłyszał o nim cały świat.

Sprytny kot wkradł się do ratusza w Dokkum w północnej Holandii, w którym dopiero co zakończył się wielki remont. Zwierzę wykazało się niemałą sprawnością, ponieważ udało mu się odkręcić kran z wodą. Skutki jego wybryku są opłakane, a ich naprawa bardzo kosztowna.

Kot wkradł się do remontowanego magistratu

Ratusz w Dokkum w południowej Holandii przeszedł gruntowny remont. Jego wykonawcy nie spodziewali się, że pewnego dnia do budynku wkradnie się czworonożny przestępca, który niemal całą ich pracę spisze na straty. Okazało się, że mruczek przechytrzył ich wszystkich.

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na 22 maja br. wielkie otwarcie magistratu po remoncie może ulec przesunięciu. Zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Warto zaznaczyć, że ratusz pozostaje zamknięty od lipca ubiegłego roku.

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

Starty są szacowane na tysiące euro

Samo wkradniecie się do budynku, nie byłoby takie straszne, gdyby nie fakt, że kot odkręcił wodę w kranie. Niestety nie był na tyle sprytny, aby po skorzystaniu z niego z powrotem ją zakręcić.

- Zwierzę odkręciło kran i w efekcie zalane zostały ściany i meble, a woda przedostała się przez podłogę do piwnicy - opisują sprawę lokalne media.

Z ich relacji wynika również, że rabusia udało się zaobserwować przechodniom. Niepozorny mruczek zakradł się tam i popełnił czyn, którego skutki wiążą się z niemałymi kwotami. Jak się okazuje, na miejscu pozostawił po sobie nawet kilka śladów. Na jednym z krzeseł znaleziono jego sierść.

f2fcfb5f0f.jpg
Municipality of Nordeast-Fryslân

Gmina poniesie niemałe koszty

Holenderskie media informują, że kolejny remont związany z zalaniem ratusza przez mruczącego sprawcę wyniesie gminę około 10 tysięcy euro. Choć to dopiero wstępna wycena, wszystko wskazuje na to, że mimo iż jedna renowacja jeszcze nie dobiegał końca, należy szykować fundusze na kolejną.

Oprócz ścian, podłogi i sufitu ucierpiały także meble. Najwyraźniej czworonożny przestępca zupełnie nie poczuwał się ani do odszkodowania, ani zadośćuczynienia, bowiem słuch o nim zaginął. Nie wiadomo również, czy to zwierzę bezpańskie, czy domowy pupil, któremu brakowało adrenaliny.

źródło: rmf24.pl

Tagi: Kot Świat
Kotka przeniosła jedno ze swoich dzieci, drugie zostawiła. Malec wielkości dłoni drżał pod gołym niebem
kocię
Pod opiekę fundacji Little Wonderers NYC trafił nowo narodzone kocię, które zaraz po przyjściu na świat porzuciła matka. Personel od razu wiedział, że walka o jego życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych. Mimo to obiecali sobie, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby uratować malca.Historia porzuconego kotka jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Kocica najprawdopodobniej szukała miejsca, w którym mogłaby się okocić, a kiedy już jej młode przyszły na świat, zabrała jedno z nich, by przenieść je do bezpiecznej kryjówki. Niestety po drugie nigdy nie wróciła.
Czytaj dalej
Do schroniska trafiło kilkanaście porzuconych szczeniąt z różnych miotów. Zaskakujące, jak potraktowała je obca sunia
sunia i szczenięta w schronisku
Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Atenach trafiło aż siedemnaście porzuconych szczeniąt. Ratownicy tego dnia znaleźli trzy mioty małych piesków, przy których nie było ani jednej mamy. Od razu zdali sobie sprawę, że walka o ich życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych.Kiedy maluchy znalazły się w schronisku, personel postanowił, że spróbuje niecodziennego rozwiązania. Otóż pracownicy wpadli na pomysł, aby zbliżyć szczenięta do karmiącej suni, która trafiła do nich jakiś czas temu. To jak zachowała się podczas ich pierwszego spotkania, nagrali, a następnie udostępnili w sieci. Aż trudno w to uwierzyć!
Czytaj dalej