Swiatzwierzat.pl
dziewczynka z kotem

youtube/Lenny

Tata przyłapał córkę z kotem podczas poważnej dyskusji. Ich dialog jest niesamowity

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Tata przyłapał córkę podczas poważnej dyskusji z kotem. Duet zgranych przyjaciół świetnie dogadywał się we własnym języku, a ich konwersacja zasługiwała na uwiecznienie na filmie. Zdumionemu rodzicowi z wrażenia aż zabrakło słów. Nagranie obiegło Internet i ma już ponad 10 mln odtworzeń.

Jedna z niepisanych zasad Internetu mówi, że bohaterami najpopularniejszych filmików w sieci są dzieci albo zwierzęta. W przypadku, gdy na nagraniu pojawiają się zarówno maluchy, jak i futrzaści milusińscy można mówić o murowanym sukcesie.

Tata przyłapał córkę podczas poważnej dyskusji z kotem

Miauczenie kota to naturalny sposób porozumiewania się Twojego mruczka o silnym ładunku perswazyjnym. Kocie wokalizacje w wysokiej tonacji mają podobną częstotliwość jak płacz dziecka, co wykazano we wcześniejszych badaniach. Skoro gaworzenie dzieci i odgłosy wydawane przez koty brzmią podobnie, czy potrafią się ze sobą porozumieć? Dziewczynka, która została przyłapana przez ojca na dyskusji z kotem, zdecydowanie sprawiła takie wrażenie.

Choć ta mała dziewczynka nie potrafi jeszcze mówić, utrudnienie w komunikacji zupełnie nie przeszkadza jej podczas próby nawiązania kontaktu z kotem o imieniu Tabby. Między nią a zwierzakiem narodziła się wyjątkowa więź, dzięki której nie tylko lubią spędzać ze sobą czas, ale także zabawnie dyskutują.

kot dziecko

Jedną z poważnych debat między dzieckiem a pupilem nagrał tata dziewczynki. Najzabawniejsze, a zarazem najbardziej zaskakujące jest to, że wydaje się, jakby kot doskonale rozumiał, co dziewczynka chce mu przekazać poprzez swoje gaworzenie, mruczenie i popiskiwanie. Co lepsze, odpowiada jej podobnymi odgłosami!

Nie dość, że nagranie jest urocze, to w dodatku potrafi także rozbawić. W końcu ponad 10 mln wyświetleń może mówić samo za siebie!

kot z ludzką twarzą

Rosjanka specjalizuje się w hodowli kotów z "ludzkimi twarzami". Dla jednych urocze, dla innych przerażające

CZYTAJ DALEJ

Czy koty lubią dzieci?

Choć koty zazwyczaj za swojego ulubionego człowieka wybierają osoby dorosłe, nie oznacza to, że nie mogą stać się przyjaciółmi dzieci. Ponadto ich wychowanie w obecności mruczka niesie za sobą kilka ważnych zalet.

Decydując się na kota w domu, w którym mieszka dziecko, należy wziąć pod uwagę rasę bardziej towarzyską i energiczną, aniżeli leniwą i lubiącą spędzać czas w samotności. Jeśli natomiast chcesz adoptować kota ze schroniska, pamiętaj, aby podczas całej procedury poinformować jego pracowników, że zwierzę trafi do domu, w którym rozwija się mały człowiek.

Eksperci wyróżniają kilka ras, które będą najbardziej odpowiednim wyborem dla rodzin z dziećmi. Wśród nich znajdują się kot brytyjski, maine coon, kot birmański, ragdoll oraz rex kornwalijski, więc może to właśnie nim należy dać szansę?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: wamiz.it; wamiz.pl; zooart.com.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kot uciekł na tory, pracownicy kolei odmówili pomocy. Pociąg rozjechał zwierzę na oczach właścicieli

Czytaj więcej >

Koty

Rodzice starali się uspokoić płaczące dziecko, lecz bez skutku. Czarny kot pokazał im, jak się to robi

Czytaj więcej >
unsplash/Ray Zhou

Koty

Dlaczego kotu śmierdzi z pyszczka? 5 możliwych przyczyn nieświeżego oddechu

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać, że kot czuje się niekochany? Te sygnały o tym świadczą

Czytaj więcej >

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >