Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Takie zachowanie nie powinno mieć już miejsca. Leśnik nagrał ich bójkę. "Uważajcie na drogach"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 09.12.2023 16:22

Takie zachowanie nie powinno mieć już miejsca. Leśnik nagrał ich bójkę. "Uważajcie na drogach"

Leśnik nagrał bójkę przy drodze
Leśnik nagrał bójkę przy drodze, źródło: facebook/Nadleśnictwo Olsztyn

Zima to czas, w którym kierowcy muszą zachować wzmożoną ostrożność, jeżdżąc drogami prowadzącymi przez. Doskonałym potwierdzeniem na te słowa jest nagranie, które pojawiło się w social mediach Nadleśnictwa Olsztyn. Jedne z leśników pokazał, jaki widok zastał tuż przy jezdni. Co ciekawe, o tej porze roku nie powinien mieć on już miejsca. Jak widać, natura lubi płatać figle.

Leśnik był świadkiem nietypowej o tej porze roku bójki

Pracownik Nadleśnictwa Olsztyn jadąc drogą prowadzącą przez las, był świadkiem dość nietypowego wydarzenia, jak na tę porę roku. Mianowicie przejeżdżając, zobaczył, że tuż przy poboczu ma miejsce zacięta bójka. Gdy ostrożnie minął zaangażowanych w nią rywali, zatrzymał się, aby nagrać całe zajście.

Walka między danielami była tak wyrównana, że zupełnie nie zwracały uwagę na to, co się dzieje wokół nich. W jej ferworze prawie weszły z przydrożnych zarośli i rowu na samą jezdnię. W takim wypadku niewiele brakowałoby do tragedii, gdyby kierowca jechał zbyt szybko lub nie zachował wystarczającej ostrożności.

To, co zobaczyłeś jako pierwsze, wiele o Tobie zdradza. Wcześniej mogłeś o sobie tego nie wiedzieć

O tej porze roku takie zachowanie zwierząt raczej nie powinno mieć miejsca

Daniele rywalizują ze sobą podczas okresu godowego, przez leśników nazywanego bekowiskiem. Trwa ono zazwyczaj przez około miesiąc od połowy października. W tym czasie zwierzęta te wydają charakterystyczne odgłosy, by przywołać do siebie samice, a także stają między sobą w szranki. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że te dwa samce miały jeszcze sobie coś do udowodnienia. Choć zazwyczaj bukowisko odbywa się dosyć głęboko w lesie, tym razem dzikie zwierzęta, nie miały oporów, by zawalczyć ze sobą tuż przy drodze, po której przejeżdżają auta.

"Uważajcie na drogach"

Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn krótko podsumowują nagranie jednego ze swoich kolegów:

Uważajcie na drogach - piszą.

Internauci nie ukrywają, że starcie danieli zrobiło na nich duże wrażenie. Niektórzy nawet wprost piszą, że zazdroszczą leśnikowi, że był świadkiem całego zajścia. Jak widać, natura lubi zaskakiwać, w związku z czym przejeżdżając drogą, która prowadzi przez las, należy mieć oczy szeroko otwarte niezależnie od panującej pory roku.

źródło: o2.pl; facebook/Nadleśnictwo Olsztyn