Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Tajemnicze znalezisko w ogrodzie, przypomina watę cukrową. Skrzydlata istota długo stanowiła zagadkę
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 27.08.2023 13:19

Tajemnicze znalezisko w ogrodzie, przypomina watę cukrową. Skrzydlata istota długo stanowiła zagadkę

Mężczyzna dokonał cudownego odkrycia. W jego ogrodzie mieszkała urocza istota
Mężczyzna dokonał cudownego odkrycia. W jego ogrodzie mieszkała urocza istota, fot. Lahiru Perera

Natura pełna jest pięknych, majestatycznych istot. Możemy spotkać je na spacerze w parku, w pasie zieleni przy chodniku, czy tak jak bohater artykułu – we własnym ogródku. Chociaż to stworzenie zazwyczaj nie kojarzy nam się z pięknem, spacerowicz natknął się na wyjątkowy okaz. Puchate zwierzę wyglądało zupełnie jak wata cukrowa. Nie wiedział, z jakim gatunkiem ma do czynienia, ale wiedział jedno – musiał uwiecznić jego przemianę w jeszcze piękniejsze i ostateczne stadium rozwojowe.

Mężczyzna spotkał na spacerze puchatą istotę. Wyglądała jak wata cukrowa

Mężczyzna zauważył na spacerze po własnym ogródku wyjątkową istotę. Po ziemi pełzło puchate stworzenie, kolorystyką przypominające watę cukrową czy inne równie słodkie łakocie. Chwycił za telefon, bowiem nie mógł przegapić takiej okazji.

Przepraszam za lawinę zdjęć, ale doświadczyłem czegoś wspaniałego – zaczyna skromnie wpis internauta. 

Nie wiedział jeszcze, że trafił na niepowtarzalną okazję, żeby udokumentować piękno natury. Uchwycone przez niego ujęcia mogłyby znaleźć się w programie przyrodniczym czy podręczniku do biologii.

rozowa cma (3).jpg
Puchate zwierzę wzbudza zachwyt, fot. Facebook/Lahiru Perera
Bezpański kot dołącza do kobiet na spacerze. Szybko pojęły, dlaczego nie chce ich opuścić ani na sekundę

Przepoczwarzenie w magicznego motyla uwieczniono na zdjęciach

Kiedy myślał, że tajemnicze zwierzę nie może fascynować go bardziej, przekonał się, jak bardzo był w błędzie. Na jego oczach zaczęły dokonywać się powolne zmiany. W zachwycie uwieczniał kolejne etapy przemiany na fotografiach, przywodzące na myśl ewolucję stworka z kultowej serii “Pokémon”.

Doświadczyłem, jak ten malec rozkłada skrzydła.

Żółto-różowa istota okazałą się gąsienicą, która właśnie miała się przepoczwarzyć. Mężczyźnie zaparło dech w piersiach, kiedy piękne stworzenie powoli rozwijało skrzydła. Widok był nie z tej ziemi.

– To, co na początku było istotą z małymi skrzydełkami, śledzącą mnie wszędzie, rozwinęło się w to piękne stworzenie – zachwyca się w poście.

dryocampa rubincunda.png
Wyjątkowa metamorfoza puchatego motyla zachwyciła internautów, fot. Facebook/Lahiru Perera

Internauta dowiedział się, co to za okaz, nazwa zobowiązuje

Różowa ćma klonowa (Dryocampa rubicunda) to niewielkich rozmiarów motyl nocny występujący w Ameryce Północnej. Ze względu na to, że należą do tropikalnej rodziny pawicowatych, preferują cieplejsze miesiące w roku. Charakterystyczne puchate ciało i żółto-różowe zabarwienie sprawiają, że nie da się ich pomylić z żadnym innym owadem. 

Występujące na klonach motyle nocne zachwycają swoim bajkowym wyglądem. Te puchate stworzenia przekonają do siebie nawet najbardziej zawziętych przeciwników ciem. Mężczyzna powinien być dumny z wyjątkowego znaleziska. Fotorelacja pokazuje piękno ciągle zmieniającej się natury.

rozowa cma (2).jpg
Niesamowity owad rozwinął kolorowe skrzydełka, fot. Facebook/Lahiru Perera

Źródło: Facebook/Lahiru Perera, pl.newsner.com