Swiatzwierzat.pl
Szop

BRETANIA SEIDEL

Szop zapałał miłością do kobiety z sąsiedztwa. Wzruszające, kogo jej przedstawił

28 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Brittany Seidel kupiła nowy dom, którego poprzedni właściciele zasłynęli z dbania o dziką przyrodę w okolicy. Wkrótce na posesji kobiety zaczęła pojawiać się samica szopa. Gdy zwierzę nabrało do niej zaufania, postanowiło przedstawić jej swoją rodzinę.

W kwietniu 2021 roku Brittany Seidel spełniła swoje marzenie, jakim było kupno domu w Carriere w stanie Mississippi. Wówczas nie miała pojęcia, że w skład posesji wchodzi nie tylko dom mieszkalny, ale i wyjątkowo przyjaźnie nastawiony szop pracz.

Kobieta zaprzyjaźniła się z szopem

Poprzedni właściciele domu wytłumaczyli, że mieszkający w okolicy szop pracz ma w zwyczaju podchodzić do drzwi, niemniej jednak Brittany nie do końca wierzyła w tę historię. Zaledwie tydzień od przeprowadzki zdała sobie sprawę, że wszystko, co usłyszała, było prawdą.

Na patio zaczęła regularnie pojawiać się samiczka szopa o znaku rozpoznawczym nie do przeoczenia. Mowa o skróconym prawym uchu.

- Gotowałam obiad, a ona dosłownie pukała do tylnych drzwi - mówi Seidel w rozmowie z "The Dodo".

Brittany po raz pierwszy stanęła oko w oko ze stworzeniem, które niedługo potem zostało przez nią nazwane Roxie. Mimo, iż kobieta w normalnych okolicznościach nie karmiłaby dzikich zwierząt w okolicy, szop zdawał się być na tyle oswojony z człowiekiem, że jej obowiązkiem było kontynuowanie tradycji. Odtąd szop nigdy nie opuścił ani jednego posiłku. 

- Zajęło to trochę czasu, ale teraz w pełni mi ufa i każdego dnia puka do moich drzwi, dając mi znać, by ją nakarmić. Przychodzi do domu około 3 razy dziennie, a ja wychodzę i karmię ją z ręki - opowiada Seidel.

BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-27T172206.780

Młode lisy wdarły się na trampolinę. Zaskakujące nagranie trafiło do sieci

CZYTAJ DALEJ

"Poznaj moje dzieci!"

Miesiąc po przeprowadzce do nowego domu Seidel przyjrzała się Roxie z bliska i stwierdziła, że najprawdopodobniej ma pod swoją opieką młode, które musi wykarmić.

- Zaczęła przychodzić kilka razy dziennie po jedzenie, ale nie w nocy – wspomina Seidel, która sama niedawno została matką.

Jakie było jej zaskoczenie, gdy pewnego dnia samiczka pojawiła się w ogrodzie w towarzystwie czwórki maluchów! Chęć przedstawienia potomstwa to wyraźny znak, że w pełni zaufała swojej przybranej rodzinie.

scale (23)

Seidel uwielbia troszczyć się o Roxie i jej dzieci, dlatego kupiła dla nich mały basen, w którym mogą się schłodzić podczas upalnych dni. Przypadkowe spotkanie z dzikimi zwierzętami niewątpliwie miało pozytywny wpływ na jej dotychczasowe życie, a nawet pomogło w wyborze ścieżki kariery.

- To doświadczenie uświadomiło mi, jak bardzo chcę pracować ze zwierzętami. Obecnie jestem w trakcie uzyskiwania licencji, aby móc otworzyć organizację non-profit ratowania dzikich zwierząt - powiedziała. - Nie mogę się doczekać spotkania z Roxie każdego dnia. Naprawdę stała się częścią rodziny.

scale (25)

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. W ich żyłach płynie "dzika krew"

Każdy kot ma w sobie coś z tygrysa, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu kota przypominającego swoich dzikich krewnych? Jest to jak najbardziej możliwe! Poznaj 7 kocich ras, które w większym lub mniejszym stopniu przypominają lamparty, serwale, gepardy czy oceloty. (fot. unsplash/Kim Davies)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >