Swiatzwierzat.pl
Akcja ratunkowa

youtube/The Dodo

Szczenięta uratowane ze śmietnika. Teraz mają przed sobą świetlaną przyszłość

19 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Danna z organizacji Rescue.Adopt.Foster (RAF) otrzymała wezwanie w sprawie miotu nowo narodzonych szczeniąt, które zostały porzucone w śmietniku. Gdy kobieta pospieszyła na miejsce, zobaczyła małe oczka, które wyjrzały ze środka, desperacko szukając pomocy. Zamiast pięciu par, było ich siedem.

Problem przepełnionych przytułków dla zwierząt nie jest niczym nowym, a metody zapobiegawcze porzucaniu psów i kotów w dalszym ciągu wydają się być nieskuteczne. Co gorsza, niektórzy nie kłopoczą się nawet tym, by odwieźć zwierzęta do azylu, tylko wyrzucają je na śmietnik. Jeśli stworzenie nie zostanie w porę znalezione, czeka je śmierć z głodu bądź wyziębienia.

Na szczęście miot nowo narodzonych szczeniąt, które wyrzucono do kontenera na śmieci, nie podzielił losu tysięcy niechcianych zwierząt. Ich historia wzrusza i zaskakuje.

Psie rodzeństwo znalezione w śmietniku

Ratowniczka zwierząt o imieniu Danna otrzymała wiadomość o pięciu 2-3 dniowych szczeniakach wyrzuconych do śmietnika, dlatego niezwłocznie wyruszyła pod wskazany adres, aby je natychmiast stamtąd zabrać.

Po dotarciu na miejsce kobieta faktycznie znalazła przestraszone pieski, jednak zamiast pięciu, było ich w sumie siedem. Wystarczyło tylko dokładnie poszperać w śmieciach, by znaleźć zaginioną resztę rodzeństwa.

null

Szczenięta były przerażone podczas przenoszenia do psich transporterów, ale po nakarmieniu w końcu się uspokoiły. Maluszki zostały zabrane do rodziny zastępczej, gdzie dokładnie je wyczyszczono. Po dniu pełnym przeżyć zwierzaczki zasnęły przytulone do siebie. Było jasne, że wszystkie są wykończone tym, przez co przeszły.

Projekt bez tytułu (1)

Dlaczego pies zakopuje jedzenie? Powody mogą Cię zaskoczyć

CZYTAJ DALEJ

Szczęśliwe zakończenie

Rodzina zastępcza przestrzegała ściśle określonego harmonogramu jedzenia, przerw na toaletę, spanie i zabawy, aby uratowane pieski przyzwyczaiły się do reguł panujących w domach. Wszystkie szczenięta spisywały się świetnie, z wyjątkiem najmniejszego szczeniaka z miotu – Esme.

Esme

Danna obawiała się, że ​​mała suczka nie przetrwa nocy, dlatego pozwoliła jej spać obok siebie w łóżku, by zawsze pozostawać w gotowości. Ku jej zdumieniu, nazajutrz Esme obudziła się i udowodniła, że jest prawdziwą wojowniczką, a przy tym największym łobuzem w miocie.

Nie minęło dużo czasu, zanim Esme zaczęła biegać z innymi szczeniakami i zachowywać się jak normalny, zdrowy szczeniak.

Esme

Gdy Barnaby, Sienna, Arthur, Harper, Winnie, Ralph i Esme skończyl 4 miesiące i byli już wystarczająco duzi, zostali oddani do adopcji. Każde z rodzeństwa znalazło dom na zawsze. Danna była bardzo zaangażowana w proces adopcji i często kontaktowała się z nowymi właścicielami, aby zobaczyć, jak sobie radzą.

Esme znalazła nowy dom u Amerykanki mieszkającej w Kuwejcie. Dziś jej ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest zabawa na plaży u boku swojej kochającej pani.

Cieszymy się, że wszystkie szczenięta dostały szczęśliwe zakończenie, na które zasłużyły. Obejrzyj film, aby na własne oczy zobaczyć, jak wyrosły!

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Źródło: The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >