Swiatzwierzat.pl
Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

571461583/AsiaWire

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Współczucia oraz wzajemnej troski niektórzy ludzie mogliby uczyć się od zwierząt. Gdy jedno z trójki psiego rodzeństwa potrącił samochód, pozostałe dwa maluchy wiernie przy nim czuwały. Ze wszystkich sił starały się, by ktoś w końcu zwrócił na nie uwagę, jednak kierowcy nawet nie spoglądali w ich kierunku. Ten symboliczny obrazek chwyta za serce nie tylko miłośników czworonogów.

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka, jednak nie we wszystkich zakątkach świata. Na jednej z szanghajskich ulic doszło do wypadku z udziałem bezpańskiego szczeniaka. Kiedy trójka młodych psów próbowała przedostać się na drugą stronę ulicy, w jednego z nich uderzyło rozpędzone auto. Przerażone rodzeństwo z całych sił próbowało pomóc bratu, osłaniając go przed nadjeżdżającymi pojazdami.

Szczeniaki asystują psu potrąconemu przez samochód

Dużą popularność w sieci zyskał filmik nagrany w Szanghaju we wschodniej części Chin, na którym widać trzy psy. Jeden z nich niestety został potrącony przez samochód i wyraźnie cierpiał na środku drogi. Wlekł za sobą tylne kończyny, co świadczyło o tym, że nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach.

Bichon frise

7 ras psów, które prawie nie gubią sierści. Przy nich rzucisz odkurzacz w kąt

CZYTAJ DALEJ

Przy poszkodowanym zwierzaku wiernie czuwały dwa pozostałe czworonogi. Młode psy robiły wszystko, co w ich mocy, aby uchronić swojego towarzysza przed kolejnymi nadjeżdżającymi pojazdami. Ich determinacja i zaangażowanie chwyciły za serce osobę, która widziała to na własne oczy i postanowiła nagrać ich reakcję, a następnie udostępnić ją w sieci. To doskonały przykład tego, że zwierzęta też mają uczucia, a troski o los swoich kompanów mógłby uczyć się od nich niejeden człowiek.

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie (1)

571461583/AsiaWire

„Niektórzy ludzie są gorsi od psów”

Nie ma się co dziwić, że historia trzech psich kompanów chwyciła za serce wielu internatów, do których dotarło nagranie z ich udziałem. Pod filmikiem opublikowanym na chińskim odpowiedniku TikToka szybko pojawiły się liczne komentarze. Większość użytkowników sieci jest pod wrażeniem zachowania zwierząt, które narażały własne życie, by ratować przyjaciela, inni natomiast otwarcie wyrazili rozczarowanie postawą świadków zdarzenia.

Ranny szczeniak leży na środku drogi. Kierowca odjechał, widok z bliska wyciska wszystkie łzy

571461583/AsiaWire

- Jeden z psów został uderzony przez samochód, pozostałe dwa wróciły, by pomóc rannemu. Między nimi panuje prawdziwa więź - pisze jeden z internautów.

- Gdy byłem młody, w ostatniej chwili udało mi się ominąć dwa psy biegające po drodze - dodaje kolejny.

- Niektórzy ludzie są gorsi od psów - niestety słusznie podsumowuje inny użytkownik sieci.

Choć niestety nie wiadomo, jak zakończyła się historia potrąconego przez auto psa i jego dwóch opiekunów, głęboko wierzymy, że ktoś przejął się ich losem. Takie zachowanie niewątpliwie zasługuje na docenienie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: mirror.co.uk

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >