Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kamera zarejestrowała cud. Właścicielka "uzdrowiła" psa dotykiem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.09.2021 02:00

Kamera zarejestrowała cud. Właścicielka "uzdrowiła" psa dotykiem

York
youtube/viralhog

Pewna mieszkanka Hiszpanii wyprowadziła swojego pupila na spacer. W pewnym momencie niewielkich rozmiarów piesek rasy yorkshire terier zaczął kuleć. Niesłychane, jaka metoda leczenia okazała się skuteczna, aby dolegliwość raz na zawsze odeszła w niepamięć.

W ostatnim czasie na platformie Youtube pojawiło się nagranie ze słonecznego Madrytu, które natychmiast podbiło serca internautów z całego świata. Głównym bohaterem filmu jest zwierzak, który niespodziewanie zaczął utykać na jedną z łapek. Co przytrafiło się temu biedactwu?

Dotyk, który leczy

Podczas porannej przechadzki suczka uniosła przednią łapę do góry, dając swojej pani sygnał, że kontynuowanie spaceru w tym stanie jest zwyczajnie niemożliwe. Zaskoczona kobieta momentalnie podeszła do swojego pupila, aby zobaczyć, co było przyczyną niecodziennego zachowania.

Jak widzimy na krótkim nagraniu, właścicielka rozmasowuje łapkę zwierzęcia, wypowiadając przy tym słowa brzmiące niczym zaklęcie. Ten prosty rytuał sprawił, że "chora" kończyna została magicznie uzdrowiona!

A Oscar idzie do...

Jak się okazuje, symulowanie kontuzji było sprytnym planem zwierzaka na skrócenie spaceru i wcześniejszy powrót do domu. Trzeba przyznać, że przez sekundę daliśmy się nabrać! Zachowanie suczki do tego stopnia rozbawiło internautów, że zgodnie okrzyknęli ją wybitną aktorką.

Niemniej jednak pamiętajmy, że jeśli pies lub kot niechętnie chodzi po schodach, nie wskakuje na łóżko lub instynktownie próbuje ograniczyć obciążenie kończyn, może to oznaczać, że odczuwa ból. W takich przypadkach zalecana jest dokładna diagnostyka.

Warto nadmienić, że powodem dyskomfortu mogą być też zbyt długie pazury. Zaniedbanie łap może nieść za sobą poważniejsze konsekwencje dla całego organizmu zwierzęcia, dlatego nie zapominaj o regularnym przycinaniu pazurków.

Zobacz nagranie:

Źródło: planetapolska.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!