Swiatzwierzat.pl
Właścicielka uspokaja kota

twitter/TreyYingst

Alarmy przeciwlotnicze zawyły w Kijowie. Nagrano wzruszającą interakcję kota i jego opiekunki

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające poruszającą interakcję pomiędzy kobietą z Ukrainy a jej kotem. Zwierzę było wyraźnie wystraszone głośnym wyciem syreny alarmowej. Jego opiekunka robiła wszystko, by przynieść mu chociaż chwilową ulgę w strachu.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. W Kijowie nieustannie trwa ostrzał i walka, a w wielu regionach kraju zawyły alarmy przeciwlotnicze.

Okazuje się jednak, że wśród niewyobrażalnego chaosu i tysięcy obrazów ukazujących cierpienie ludzi i zwierząt, można dostrzec piękne gesty niosące nadzieję i wiarę w przyszłość. Wystarczy się tylko dobrze przyjrzeć.

Kobieta przytula kota, gdy w Kijowie rozlegają się syreny przeciwlotnicze

Zagraniczny korespondent, Trey Yingst, na bieżąco relacjonuje sytuację w Ukrainie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej FOX News. W ostatnim czasie dziennikarz opublikował w mediach społecznościowych poruszające nagranie z Kijowa.

Na krótkim filmie widzimy młodą kobietę, która niesie w ramionach kota. W tym samym momencie słychać donośny dźwięk syreny alarmowej, mającej ostrzec mieszkańców o grożącym niebezpieczeństwie uderzeń z powietrza. Oczywiście zwierzę nie rozumie, w jakim celu rozlega się przeszywający uszy hałas. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak bardzo się boi.

Szympans

Rosjanie ostrzelali ukraińskie zoo. Część zwierząt nie żyje

CZYTAJ DALEJ

Reakcja młodej kobiety jest natychmiastowa. Pomimo ryzyka bombardowania, opiekunka współczuje wystraszonemu zwierzęciu i czule tuli je w swoich ramionach, starając się je uspokoić.

Wojna rzeczywiście obnaża prawdziwe oblicza ludzi. W obliczu konfliktu w Ukrainie wielu z nas odczuwa niemoc i bezsilność, ale nie zapominajmy, że ludzka dobroć i życzliwość czynią cuda, dlatego skontaktuj się z organizacją pro-zwierzęcą bądź schroniskiem i dowiedz się, w jaki sposób możesz pomóc im podopiecznym.

fot. facebook/Ewa Zgrabczyńska- Rebelia GOGH, instagram/katarzyna_dowbor_official, TRICOLORS/East News,

Serca Polek biją dla zwierząt. 10 inspirujących kobiet, które zmieniają świat

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiamy dziesięć wyjątkowych kobiet, miłośniczek zwierząt, aktywistek, które działają na rzecz praw zwierząt, ratują je lub promują na wszelki sposób. Wśród nich m.in. Joanna Krupa czy Olga Tokarczuk.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz kocie zwyczaje? SPRAWDŹ swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 8

Dlaczego kot kopie w swojej kuwecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: twitter/TreyYingst

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >