Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Alarmy przeciwlotnicze zawyły w Kijowie. Nagrano wzruszającą interakcję kota i jego opiekunki
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 20.03.2022 01:00

Alarmy przeciwlotnicze zawyły w Kijowie. Nagrano wzruszającą interakcję kota i jego opiekunki

Właścicielka uspokaja kota
twitter/TreyYingst

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające poruszającą interakcję pomiędzy kobietą z Ukrainy a jej kotem. Zwierzę było wyraźnie wystraszone głośnym wyciem syreny alarmowej. Jego opiekunka robiła wszystko, by przynieść mu chociaż chwilową ulgę w strachu.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. W Kijowie nieustannie trwa ostrzał i walka, a w wielu regionach kraju zawyły alarmy przeciwlotnicze.

Okazuje się jednak, że wśród niewyobrażalnego chaosu i tysięcy obrazów ukazujących cierpienie ludzi i zwierząt, można dostrzec piękne gesty niosące nadzieję i wiarę w przyszłość. Wystarczy się tylko dobrze przyjrzeć.

Kobieta przytula kota, gdy w Kijowie rozlegają się syreny przeciwlotnicze

Zagraniczny korespondent, Trey Yingst, na bieżąco relacjonuje sytuację w Ukrainie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej FOX News. W ostatnim czasie dziennikarz opublikował w mediach społecznościowych poruszające nagranie z Kijowa.

Na krótkim filmie widzimy młodą kobietę, która niesie w ramionach kota. W tym samym momencie słychać donośny dźwięk syreny alarmowej, mającej ostrzec mieszkańców o grożącym niebezpieczeństwie uderzeń z powietrza. Oczywiście zwierzę nie rozumie, w jakim celu rozlega się przeszywający uszy hałas. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak bardzo się boi.

Reakcja młodej kobiety jest natychmiastowa. Pomimo ryzyka bombardowania, opiekunka współczuje wystraszonemu zwierzęciu i czule tuli je w swoich ramionach, starając się je uspokoić.

Wojna rzeczywiście obnaża prawdziwe oblicza ludzi. W obliczu konfliktu w Ukrainie wielu z nas odczuwa niemoc i bezsilność, ale nie zapominajmy, że ludzka dobroć i życzliwość czynią cuda, dlatego skontaktuj się z organizacją pro-zwierzęcą bądź schroniskiem i dowiedz się, w jaki sposób możesz pomóc im podopiecznym.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: twitter/TreyYingst