Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 31.03.2021 02:00

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Marlin
Caroline Jarvis

Pewien rudy pręgowany kocurek w ostatnim czasie zyskał niewyobrażalną popularność w mediach społecznościowych. Poznajcie Marlina - wyjątkowego mruczka, którego przygody na wodach Outer Banks w Północnej Karolinie regularnie śledzą tysiące internautów ze wszystkich zakątków świata. 

Kot, który czuje się jak ryba w wodzie

Mruczący korsarz znajduje się pod opieką pary kochającej ocean - Caroline Jarvis i Mack Hopkins. Oprócz tego wspólną pasję dzieli również ze swoim przybranym psim rodzeństwem - Buxton, Hattie, Shady i Buoy. Zanim jednak stał się częścią rodziny, mieszkał na łodzi w pobliskich dokach. 

- Dwa dni po tym, jak go złapaliśmy, pływał już w strumieniu, wybrał się na swój pierwszy rejs na łódkę, złapał pstrąga i zakochał się w smażonym mięsie jelenia – opowiada właścicielka zwierzęcia.

Rude maleństwo od początku nie należało do nieśmiałych stworzeń, dlatego w zadziwiająco szybkim tempie stało się częścią paczki. Właściciele są zdania, iż ten niewielki kociak myśli, że jest psem. Nie przejawia zainteresowań charakterystycznych dla swojego gatunku, a woda to jego żywioł.

Kocurek uwielbia podążać za pozostałymi pupilami do oceanu, gdzie dryfuje na rozbijających się o brzeg falach i razem wykopuje dołki w piasku. Co więcej, potrafi świetnie pływać i to o własnych siłach, więc nie potrzebuje by ktokolwiek go asekurował.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Dziecię oceanu

Marlin miał wielkie szczęście, że trafił akurat do tak licznej rodziny, w której towarzystwie nigdy się nie nudzi. Właściciele rudego mruczka żyją na odosobnionej wyspie Hatteras, dlatego mogą stale obcować z dziką naturą i zabierać wszystkie zwierzaki w podróże łodzią. Z pewnością wiele osób może pozazdrościć im tak ciekawego pomysłu na życie. 

Oczywiście maleńki Marlin stale budzi wielkie emocje wśród plażowiczów, pasażerów rejsowych statków i turystów odwiedzających wyspę. Wiele osób zaczepia właścicieli mruczka, nie mogąc uwierzyć własnym oczom, gdy czworonóg, zamiast uciekać przed falami, rzuca się wprost do wody! To naprawdę pupil jedyny w swoim rodzaju. 

- Stworzyliśmy już wiele wspomnień z naszymi futrzanymi dziećmi - mówi Caroline. - Nie wyobrażaliśmy sobie życia w inny sposób!

Zobacz nagranie i zdjęcia:

Tagi: Nagranie Kot