Swiatzwierzat.pl
Suczka czekająca na nowy dom

facebook/Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Suczka została całkiem sama po śmierci właścicieli. Teraz szuka nowego domu

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Specjalistyczna sekcja Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi poinformowała o interwencji w sprawie bezpańskiej suczki. Zgłaszająca przekazała, że zaniedbane zwierzę przebywa samo na terenie posesji bez niczyjej opieki. W trakcie dochodzenia wyszło na jaw

Życie pisze różne scenariusze, dlatego czasami nie da się przewidzieć, z jakimi sytuacjami przyjdzie się nam zmierzyć. Niestety decydując się na adopcję psa czy kota bywa i tak, iż właściciele zwierząt umierają przed nimi. Suczka w typie owczarka środkowoazjatyckiego doświadczyła tej okropnej straty i na własnej skórze przekonała się, co oznacza wyrażenie "zostać sam jak palec". 

Suczka musiała polegać wyłącznie na sobie

W poniedziałek, 29 marca Animal Patrol poinformowali o interwencji sprzed kilku tygodni, która dotyczyła zaniedbanej suczki mieszkającej na jednej z łódzkich posesji. Jak relacjonują, losem mizernie wyglądającego zwierzęcia zainteresowała się tylko jedna osoba. Nikt wcześniej nie zwrócił się do nich z prośbą o kontrolę warunków, w jakich przebywał pies.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszki zastały rozrywający serce widok. Wystraszona sunia rozglądała się smutnymi oczami po okolicy, kryjąc się przed światem w drewnianej budzie. Jak się okazało, jej wnętrze było przemoczone i niedostosowane do panujących warunków pogodowych. 

Strażnicy miejscy dodają, iż woda w misce stojącej obok budy była zamarznięta. Co więcej, całe futro psa w typie owczarka było mokre i oklejone własnym moczem i odchodami, co świadczy o długotrwałym zaniedbaniu opieki nad zwierzęciem. 

Wkrótce później członkowie patrolu ustalili, iż suczka przebywa w złych warunkach od blisko 1,5 roku. Została pozostawiona sama sobie wraz ze śmiercią właścicieli. Na domiar złego nie było żadnej żyjącej osoby z najbliższych, która mogłaby się nią zaopiekować.

- Kiedy zwierzak zostaje sam zdać się musi na innego człowieka, sam sobie przecież nie poradzi. W sytuacji, kiedy umiera właściciel psiakiem powinna zająć się rodzina. Zwierzak jest dziedziczony, więc obowiązek opieki spoczywa na najbliższych zmarłego, na spadkobiercach - czytamy na profilu Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Właściciele nie żyją, sąsiedzi nie dzwonili po pomoc

Biedaczysko mogłoby trafić do nowej, kochającej rodziny już dłuższy czas temu, gdyby nie bierna reakcja ze strony sąsiadów. Co prawda mieszkające w pobliżu osoby nie pozwoliły suczce umrzeć z głodu, ale jednocześnie nie wyszły z inicjatywą realnej pomocy. Przez 1,5 roku nie zgłosiły przypadku bezpańskiego psa w potrzebie odpowiednim służbom, pozwalając na to, by zwierzę w dalszym ciągu tkwiło w patowej sytuacji. 

Dobrą wiadomością jest jednak to, że suczka została objęta fachową opieką. Trafiła do kliniki weterynaryjnej, a następnie do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. Pies, oprócz problemów z poruszaniem się, ucierpiało psychicznie. Chętni do udzielenie jej pomocy i adopcji są proszeni o kontakt z pracownikami placówki pod numerem telefonu: 42/ 656 78 42. 

  • W Aleksandrowie Łódzkim rusza nowa inicjatywa. Powstanie okno życia dla niechcianych zwierząt

  • Niedźwiedzica wstrzymała cały ruch na drodze. Miała ważny powód

  • Ojczym pod wpływem spalił żywcem króliki. Grozi mu do 5 lat więzienia

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >