Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Suczka zaczyna obficie krwawić. Po prześwietleniu diagnoza jest jednoznaczna, "Były większe niż moneta"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.05.2023 15:25

Suczka zaczyna obficie krwawić. Po prześwietleniu diagnoza jest jednoznaczna, "Były większe niż moneta"

Yorkshire terrier
pexels/Gustavo Fring

Suczka rasy yorkshire terrier odbyła wizytę w szpitalu dla zwierząt, gdyż właściciela psa zaalarmowały krwiste upławy u jego podopiecznej. Mimo iż wydzielina pochwowa z domieszką krwi bywa naturalną odpowiedzią organizmu na zachodzące w nim zmiany, towarzyszyły temu inne niepokojące objawy. Weterynarz postawił diagnozę, która wprawiła opiekuna w osłupienie.

Przychodnia weterynaryjna Animalcare Veterinary Clinic Rincón de la Victoria w Maladze za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedziała o niedawnym przypadku, z jakim wielokrotnie mieli do czynienia w przeszłości. Post jest przestrogą, by częściej zaglądać do psiej miski oraz interesować się składem karmy, którą podajemy naszym czworonożnym podopiecznych. 

Yorkshire terrier pił więcej wody niż zazwyczaj. Właściciel zabrał go do weterynarza

Wszystko zaczęło się od pewnego dnia, kiedy właściciel 3-letniej suczki zaobserwował zmianę w zachowaniu swojej pupilki. Ważący zaledwie 2 kilogramy pies pił znacznie więcej wody niż zazwyczaj, a jednocześnie oddawał niewielką ilość moczu z większą częstotliwością. W końcu sunia zaczęła czuć się wyraźnie gorzej. Tak źle, że opiekun postanowił jechać z nią natychmiast do weterynarza.

Suczka trafiła do gabinetu weterynaryjnym. Personel kliniki od razu dostrzegł, że z jej pochwy wypływa krwista wydzielina, która nie miała nic wspólnego z cieczką. Zdecydowano o przeprowadzeniu badania rentgenowskiego, aby ustalić przyczynę bolesnej dolegliwości.

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

Prześwietlenie rozwiało wszelkie wątpliwości. W pęcherzu suczki tkwiły kamienie

Podczas wykonywania rtg obawy lekarzy weterynarii się potwierdziły. Przyczyną okazały się kamienie w pęcherzu moczowym, które rozmiarem dorównywały monecie euro. Suczka przeszła operację usunięcia 3 kamieni, a właścicielowi zalecono podawanie antybiotyku oraz środków przeciwbólowych do momentu polepszenia się stanu zdrowia podopiecznej. 

W trakcie konsultacji zwrócono także uwagę na konieczność zmiany diety psa, aby w przyszłości uniknąć kolejnych wizyt u weterynarza. Dobrze dobrana karma ogranicza powstawanie kamieni moczanowych i cystynowych oraz wspiera farmakologiczne leczenie. Z kolei marketowe karmy dla zwierząt oferujemy naszym pupilom zazwyczaj przy pełnej niewiedzy odnośnie tego, co znajduje się w ich składzie.

Prawidłowe odżywianie psa zapobiega chorobom

Publikując wpis dotyczący czworonożnej pacjentki, lekarze weterynarii nawiązują do konieczności dbania o pupila zawczasu. Podłożem tworzenia się kamieni pęcherzowych jest zastój moczu w pęcherzu i rozwijające się zakażenie, ale jednocześnie eksperci zauważają, że poza wrodzonymi predyspozycjami u niektórych ras, na wystąpienie dolegliwości zdrowotnych ma także wpływ spożywanie karmy złej jakości, ale w niskiej cenie. 

- Jesteśmy tym co jemy. Zainwestuj w żywność, zainwestuj w zdrowie - tymi słowami przypomnienia podsumowali wpis lekarze weterynarii.

Źródło: wamiz

Kotka przeniosła jedno ze swoich dzieci, drugie zostawiła. Malec wielkości dłoni drżał pod gołym niebem
kocię
Pod opiekę fundacji Little Wonderers NYC trafił nowo narodzone kocię, które zaraz po przyjściu na świat porzuciła matka. Personel od razu wiedział, że walka o jego życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych. Mimo to obiecali sobie, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby uratować malca.Historia porzuconego kotka jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Kocica najprawdopodobniej szukała miejsca, w którym mogłaby się okocić, a kiedy już jej młode przyszły na świat, zabrała jedno z nich, by przenieść je do bezpiecznej kryjówki. Niestety po drugie nigdy nie wróciła.
Czytaj dalej
Do schroniska trafiło kilkanaście porzuconych szczeniąt z różnych miotów. Zaskakujące, jak potraktowała je obca sunia
sunia i szczenięta w schronisku
Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Atenach trafiło aż siedemnaście porzuconych szczeniąt. Ratownicy tego dnia znaleźli trzy mioty małych piesków, przy których nie było ani jednej mamy. Od razu zdali sobie sprawę, że walka o ich życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych.Kiedy maluchy znalazły się w schronisku, personel postanowił, że spróbuje niecodziennego rozwiązania. Otóż pracownicy wpadli na pomysł, aby zbliżyć szczenięta do karmiącej suni, która trafiła do nich jakiś czas temu. To jak zachowała się podczas ich pierwszego spotkania, nagrali, a następnie udostępnili w sieci. Aż trudno w to uwierzyć!
Czytaj dalej