Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Suczka stara się nauczyć szczeniaka chodzenia. Nagranie ma 30 milionów wyświetleń
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 24.03.2024 13:57

Suczka stara się nauczyć szczeniaka chodzenia. Nagranie ma 30 milionów wyświetleń

buldog
Fot. youtube.com/ Mary Ellen Brixey

Stawianie pierwszych kroków nie jest łatwym zadaniem. Choć jako dorośli nie pamiętamy trudu związanego z utrzymaniem równowagi, nauka tej czynności przychodzi dzieciom z trudnością i obarczona jest wieloma upadkami. Suczka o imieniu Patches starała się pokazać szczenięciu, jak przemieszczać się na czterech łapach, jednak nie wszystko poszło po jej myśli. Trudno się dziwić, że nagranie z nauki chodzenia ma ponad 30 milionów wyświetleń. 

Opieka nad młodymi. Zwierzęta mają z nami więcej wspólnego, niż myślimy

Aktywna opieka nad potomstwem, czyli taka, która ma na celu nie tylko wydanie na świat, ale również wykarmienie młodych, dbanie o ich bezpieczeństwo oraz naukę trudnej sztuki przetrwania to nie tylko domena gatunku homo sapiens. Taki model macierzyństwa występuje przede wszystkim u ptaków i ssaków. W większości przypadków sprawowanie opieki nad młodymi jest zadaniem samicy, a wiele zwierzęcych mam doskonale dba o swoje młode. Wszak nikt nie zna tak dobrze swoich dzieci, ich wad i lęków jak rodzicielka.

Suczka rasy buldog angielski doczekała się potomstwa, a jej opiekunka z radością obserwowała, jak psia mama odnajduje się w nowej roli. Patches dzielnie zniosła poród i troskliwie czuwała nad miotem szczeniąt. Maluchy, które jeszcze chwilę temu wymagały jedynie stałego dostępu do pokarmu i zapewnienia bezpiecznego schronienia, w końcu zaczęły stawiać swoje pierwsze kroki. Jeden z nich okazał się jednak małym uparciuchem i wcale nie chciał podjąć próby nauki chodzenia. Nie było innego wyjścia, jak skłonić suczkę do pokazania szczeniakowi, jak się to robi. 

Dlaczego kot nie załatwia się do kuwety? Wcale nie robi tego na złość opiekunowi Ile krowa ma żołądków? Wszyscy powtarzają, że cztery, a jest zupełnie inaczej

Szczeniak pokazał, co potrafi. Suczka musiała zachować spokój

Reakcja malucha zaskoczyła nie tylko właścicielkę Patches, ale i miliony internautów z całego świata, do których dotarło nagranie z nauki chodzenia. Na krótkim filmie możemy zauważyć, jak suczka próbuje zmotywować szczenię do zrobienia pierwszych kroków. Maluch o imieniu Elvis wyraźnie się boi, przez co plączą mu się łapki. Ciężko też utrzymać najedzony brzuszek na chudych i krótkich nóżkach. 

Odpowiedzialna mama nie daje za wygraną i popycha malucha do działania. Trafiła jednak na twardego zawodnika. Piesek pokazał psiej mamie swój charakter. Patches jednak wie, że nie ma powodów do nerwów. Spokojnie znosi zachowanie swojego potomka. Musi jednak zachować czujność i wymagać od niego podjęcia próby — nawet jeśli mały Elvis się boi i pokazuje, jak bardzo mu się to nie podoba. W końcu żadna mama nie chce, aby jej dziecko wyrosło na fajtłapę i miało w życiu pod górkę.

Oglądający nagranie docenili cierpliwość psiej mamy

Nagranie pierwszych kroków zrobionych przez szczeniaczka rozczuliło internautów. W komentarzach docenili oni zarówno cierpliwą mamę jak i odważnego maluszka. 

  • “Jest najsłodszą psią mamą. Wyraźnie uwielbia swoje dziecko. Kocham na nią patrzeć i na jej rozpieszczonego szczeniaka”,
     
  • “Szczeniak brzmi bardziej jak wściekła wiewiórka, a wygląda jak wściekła pianka marshmallow”,
     
  • “Jeszcze dobrze nie urósł od ziemi i próbuje na kogoś warczeć. Taki słodziak!”
     
  • “Ona jest taka cierpliwa. Niesamowita psa mama!”.

Maluch szybko zrozumiał swój błąd i wrócił do bycia posłusznym pieskiem. Każde dziecko niezależenie od gatunku wie, że taktyka “na potulnego szczeniaczka” przynosi więcej korzyści niż warczenie i strojenie fochów. A psie mamy, zupełnie tak, jak ludzkie, dają się złapać na słodką dziecięcą minkę i wybaczają wszystkie złe występki. 

 


Źródło: youtube/ Mary Ellen Brixey