Swiatzwierzat.pl
Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych walczy o życie Stelli, którą wolontariuszka znalazła w lesie. Dużych rozmiarów pies był bardzo wychudzony, zmarznięty, pozostawiony na pewną śmierć. Gdyby nie pomoc kobiety, suczka nie przeżyłaby kolejnej nocy.

Stella w momencie znalezienia ważyła zaledwie 14,6 kg. To strasznie mało biorąc pod uwagę wielkość psa. Została zawieziona do lokalnego weterynarza, gdzie otrzymała kroplówkę, ciepłe koce. Dlaczego pies nie był w stanie wydostać się z lasu i prosić innych o pomoc? Okazuje się, że ktoś zatroszczył się o to, aby Stella nie przeżyła.

Ratunek dla Stelli

- Jej stan wskazuje na to, że urazy musiały nastąpić, dużo wcześniej niż znalezienie. Na suwa się jeden wniosek. Pies musiał być gdzieś przetrzymywany w tym stanie, nie jadł i nie pił długo. Ktoś po prostu pozbył się umierającego psa. Stella jest bardzo wychudzona i ma zaniki mięśni. A to się nie dzieje z dnia na dzień czy z godziny na godzinę. Ten stan musiał trwać długo - piszą aktywiści.

Suczka ma również uszkodzony kręgosłup. Ten wystaje jej w połowie długości, tak jak i żebra. Ma także owrzodzone okolice sromu i odbytu. Nie ma z kolei żadnych otarć wskazujących na ciągnięcie, co świadczy o tym, że była w jakimś miejscu przetrzymywana.

buda 2

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

CZYTAJ DALEJ

Pies został przewieziony do lekarza specjalisty, który na miejscu stwierdził także babeszjozę. Niestety z powodu choroby nie można operować zwierzęcia. Najpierw należy wyleczyć psa z babeszjozy, aby później odbudować jej masę ciała, a dopiero następnie zająć się kręgosłupem.

- Ciało Stelli daje nam dużo pozytywnych sygnałów. Trzyma mocz, przy myciu reaguje na dotyk w okolicach odbytu i sromu, łapki reagują na silny ucisk. Suni dopisuje apetyt, sama pije i domaga się jeszcze. Wygląda na to, że są ogromne szanse na uratowanie Stelli. My i lekarze jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że wspólnie ją uratujemy - dodają aktywiści.

Wspomóc Stellę w jej leczeniu można TUTAJ. Do tej pory udało się zebrać ponad 4 tysiące na leczenie zwierzaka, czyli około 80 proc celu. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się zapełnić cały wirtualny portfel, a i Stella zawalczy o siebie. Trzymamy kciuki!

Znęcanie się nad zwierzętami jest karane. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne, m.in. niezapewnienie odpowiednich warunków, niekarmienie zwierzaka, niezaprowadzanie go do lecznicy można trafić do więzienia. Maksymalny wymiar kary to 5 lat (znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem).

Zobacz zdjęcie:

Suczka Stella

Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

Para młoda

Pomagamy

Datki i smakołyki dla bezdomnych zwierząt zamiast kwiatów. Takie było życzenie pewnej młodej pary

Czytaj więcej >
Kotki do adopcji

Pomagamy

Ludzie zawiedli je, gdy najbardziej potrzebowały pomocy. Duet kotków pilnie potrzebuje domu

Czytaj więcej >
Młoda wolontariuszka

Pomagamy

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

Czytaj więcej >
Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE

Pomagamy

Chodził z wielkim guzem wielkości dyni! Weterynarz był, ale nic nie widział

Czytaj więcej >
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/sprzetdorehabilitacji

Pomagamy

Trwa zbiórka na pierwszy w Polsce gabinet darmowej zoofizjoterapii. Skorzysta z niej wiele zwierzaków

Czytaj więcej >
FB/Psom na pomoc

Pomagamy

Kaja pilnie szuka nowego domu. Jest psem z przeszłością, ale wciąż kocha człowieka

Czytaj więcej >