Biały pies w parku
Źródło: YouTube/ GoatWoW

Niewidoma suczka nagle poczuła zapach właściciela. Zareagowała w najsłodszy sposób

10 Stycznia 2021

Niewidoma suczka spacerowała beztrosko po ogrodzie. Wtem zorientowała się, że w pobliżu jest jej właściciel, a wszystko za sprawą niezawodnego psiego nosa. Nie sposób opisać jej radosną reakcję, którą uwieczniono na nagraniu i udostępniono na YouTube.

Psy, które są niewidome, nie mają zbyt łatwo w życiu. Jeśli jednak niedowidzą, to wyostrzają się inne ich zmysły - coś za coś. W przypadku nagranej suczki, którą można zobaczyć na YouTube, najważniejszym i najbardziej niezawodnym zmysłem okazuje się być węch.

Niezawodny węch suczki

Suczka wyraźnie znała na pamięć okolicę, po której swobodnie spacerowała, merdając ogonem. Ostrożnie, ale pewnie stawiała przed siebie kroki na swoim terytorium.

W pewnym momencie suczka wyczuła nutę zapachową, ale zawahała się i poszła dalej. Jednak tuż po chwili wyczuła ją znowu, lecz tym razem była absolutnie pewna, z kim ma do czynienia.

Choć opiekun się nie poruszał, więc nie dało się go usłyszeć, ani czworonóg nie był w stanie go zobaczyć, to człowieka zdradził jego zapach. Gdy tylko suczka trafiła na jego ślad przy pomocy węchu, od razu wiedziała, że jej właściciel jest w pobliżu.

Z euforii aż podskoczyła, gdy tylko jej niezawodny psi nos rozpoznał znajomy zapach! Zaczęła energicznie biegać w tę i we w tę, poszukując "w ciemności" swojego ukochanego właściciela.

Labrador zaczął dziwnie się zachowywać. Właścicielka odkryła powód i nie mogła uwierzyćLabrador zaczął dziwnie się zachowywać. Właścicielka odkryła powód i nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

- Znalazłaś mnie! Dobra dziewczynka - powiedział opiekun, poklepując w nagrodę swojego psa.

Rozradowany psiak

Radości, która przepełniła psiaka po znalezieniu właściciela, nie sposób opisać. Suczka podskakiwała radośnie, niemal zupełnie tak, jakby spotkała opiekuna po wielu latach rozłąki.

Gdy tylko znalazła swojego właściciela po zapachu, ten zaczął ją głaskać. Suczka wręcz nie mogła opanować euforii!

Historia ta pokazuje, że warto dać szansę każdemu psu. Nawet jeśli jest niewidomy, to w zamian za to natura wyposaży go w inne zmysły, które będą działać ostrzej niż u przeciętnych czworonogów.

Poza tym faktem, każdy psiak - zdrowy czy też nie - będzie kochał swojego właściciela zawsze tak samo mocno, niezależnie od wszystkiego. Wszystkie zwierzaki mają taką samą wolę walki o życie. Nigdy o tym nie zapominajmy.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: YouTube/ GoatWoW

Następny artykuł