Swiatzwierzat.pl
Kot i dziecko

YouTube/ Danilo Nascimento

Płaczące dziecko uderza kota, wtedy zwierzę nie wytrzymuje. Reakcja rodziny wywołała wielki skandal w sieci

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Dziecko z całej siły uderzyło kota. Zwierzak nie pozostał mu dłużny i zareagował tak, jak podpowiadała mu natura. Nagranie udostępnione na YouTube wzburzyło burzliwe dyskusje na ten temat. Kto jest winny - kot, dziecko, a może rodzice, którzy nakrę

Zapłakane dziecko nie mogło znieść obecności kota. W pewnym momencie doszło do bójki, a wrogość między maluchem i zwierzęciem była jeszcze dodatkowo podsycana przez osobę, która stała za kamerą. W Internecie natychmiast pojawiły się burzliwe dyskusje na ten temat reakcji rodziców dziecka oraz skandalicznych metod wychowawczych, które nie sposób pozostawić bez komentarza.

Dziecko podniosło rękę na kota

Na nagraniu udostępnionym na YouTube widać kota, który robi coś przy dziecku, jednak na początku nie wygląda to groźnie. Mimo tego dziecku nie spodobało się to, że zwierzak siedzi obok i chwilę po tym rozpłakany chłopiec zaczyna szturchać czworonoga.

Kot nie był z tego powodu zadowolony, zwłaszcza że dziecko dotykało jego brzucha, który jest wyjątkowo czułym punktem na ciele tego zwierzaka. Futrzak zaczął więc się bronić za pomocą tego, w co wyposażyła go matka natura - kłami i pazurami.

Rozhisteryzowane dziecko miało tego wszystkiego dość, próbowało się niezdarnie bronić. W końcu kot przestał atakować, uznając porachunek za wyrównany. W tym momencie jednak wkroczyła osoba trzecia.

- Stuknij go - powiedział kobiecy głos zza kamerki.

Dziecko oczywiście posłuchało i uderzyło zwierzaka w pyszczek z całej siły. Kota ewidentnie to zabolało. Tego było już za wiele i czworonóg nie wytrzymał napięcia. Rzucił się na twarz dziecka! Zapłakany chłopiec nie spodziewał się takiego odwetu i spadł z łóżka. Już sekundę później słychać w tle słychać kobiecy śmiech.

Wina opiekunki

Nagranie rozpętało burzliwą dysputę. Internauci próbowali dociec, kto jest temu wszystkiemu winien. Mało kto jednak twierdził, że winą powinien zostać obarczony kot albo dziecko. Obydwaj nie byli zachwyceni sytuacją i próbowali jedynie bronić się przed drugim.

Internauci niemal jednogłośnie potępili sposób, w jaki osoba stojąca za kamerą prowokowała malca do znęcania się nad niewinnym zwierzątkiem domowym. Najprawdopodobniej jest ona członkiem jego rodziny, dlatego powinna przywiązywać szczególną uwagę do zapewnienia mu bezpieczeństwa i edukowania w kwestii odpowiedniego zajmowania się pupilem.

- Szczerze mówiąc, kamerzystka brzmi bardziej jak siostra niż matka dziecka. Zwłaszcza ten chichot na końcu ją zdradza - stwierdził oglądający.

- Osoba, która nagrywała ten filmik, jest po prostu głupia. Po pierwsze, nie powstrzymała dziecka i kota przed „atakowaniem” siebie nawzajem. Po drugie, śmiała się z całej sytuacji i sama kazała dziecku uderzyć kota - wypowiedział się internauta pod filmikiem, krótko i rzeczowo wskazując winnego całej sytuacji.

- Kot, który się bawi, nie rozumie, że jest trochę zbyt ostry i zacięty. Dziecko to boli, więc zaczyna bić kota, a kot automatycznie się odwzajemnia. Jeśli ktoś jest tutaj winny, to kobieta, która na to pozwala.

Nawet jeśli nie była to matka chłopca, a opiekunka, w dalszym ciągu rodzice nie powinni dopuścić do sytuacji, by tak nieczuła osoba sprawowała opiekę nad ich dzieckiem. Jeśli chłopiec będzie od małego przyzwyczajany do tego, że zwierzęta można traktować jak worek treningowy, to z czasem może mieć duże problemy z pohamowaniem agresji również w stosunku do ludzi.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: wiemy.to

Podobne artykuły

Laura i Marina

Koty

Osierocone kociątko znajduje pocieszenie w ramionach świnki. Teraz nie może bez niej żyć

Czytaj więcej >
Głuchy kot

Koty

Głucha kotka ekscytuje się na widok właścicielki. Nie wie, jaka potrafi być głośna

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
Kot trzymany na smyczy

Koty

Absurd. Przywiązali kota smyczą do budy. Próbowali się tłumaczyć, ale zdjęcia mówią wszystko

Czytaj więcej >
kociak

Koty

Śliczny kotek z twarzą dziadka urodził się chory. Jest zdeterminowany, chce dalej żyć

Czytaj więcej >
Sypialnia pary

Koty

Pokazała, co jej chłopak wyprawia z kotem, gdy nikt nie patrzy. Wideo ma ponad 50 mln wyświetleń

Czytaj więcej >