Swiatzwierzat.pl
Szczeniaczek

Sacramento Fire Department

Strażak adoptuje szczeniaka uratowanego z pożaru. To nie pierwszy raz, gdy ocalił psie życie

26 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Strażacy ze Straży Pożarnej Sacramento przeprowadzili akcję gaszenia pożaru, podczas której znaleźli bezpańskiego szczeniaczka. Maluch cudem przeżył, ale odniósł obrażenia od ognia. Na szczęście błyskawicznie znalazł zastępczego opiekuna - i to nie byle kogo!

Straż pożarna często podejmuje inicjatywy daleko wykraczające poza zakres ich obowiązków służbowych, ściśle związanych z ratownictwem. Oddział z Sacramento postanowił wyręczyć pracowników schroniska w poszukiwaniach domu tymczasowego dla uratowanego szczeniaczka. Strażacy znaleźli mu kochającego opiekuna na własną rękę.

Szczeniaczek uratowany z płomieni

Zwierzę zostało wydobyte z gruzów w North Sacramento. Ogień pozostawił na jego ciele bolesne ślady, ale na szczęście obrażenia nie zagrażały jego życiu.

- Miał na sobie dużo spalonego plastiku, który pokrywał jego sierść na plecach i na czubku głowy. Ma też trochę oparzeń poniżej tylnej nogi - przekazano stacji telewizyjnej CBS.

Niedźwiadek

Młody niedźwiadek widziany przy popularnym szlaku. Szuka matki

CZYTAJ DALEJ

Strażacy nie ograniczali się jedynie do wyciągnięcia szczeniaka z tarapatów. Za zgodą pracowników schroniska przekazali malucha w ręce osoby, która już wcześniej udowodniła, że jest gotowa nieść pomoc każdemu stworzeniu w potrzebie.

Kapitan wydziału straży pożarnej zadzwonił do Mike'a Thawleya, tego samego strażaka, który 5 lat temu interweniował w sprawie szczenięcia rasy pitbull o imieniu Chunk! Wówczas zwierzak cierpiący na świerzb został przywiązany do drzewa i jak gdyby nigdy nic pozostawiony w deszczu. Strażak bardzo się nim przejął. Nie tylko odebrał go nieczułym właścicielom, ale sam adoptował. (Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.)

Nie mógł sobie wymarzyć lepszego taty

Mężczyzna został poinformowany o przebiegu interwencji, po czym zapytano go, czy chce zająć się szczeniaczek do czasu, aż będzie gotowy na znalezienie stałego domu.

- Powiedział do mnie: „Chcesz go?”, ja odpowiedziałem, że tak – zrelacjonował Thawley.

Tym sposobem Thawley stał się tymczasowym opiekunem szczenięcia. Pod jego czujnym okiem maluch może liczyć na doskonałą opiekę i szybki powrót do pełni zdrowia. Tymczasem pracownicy schroniska dla zwierząt przy Front Street szukają dla niego domu na stałe.

- Bardzo się ożywił, kiedy zaliczył kąpiel i daliśmy mu wodę i trochę jedzenia – powiedział Thawley dla CBS Sacramento. - Zaczęliśmy zdejmować z niego plastik i wczoraj jego osobowość zaczęła dawać znać o sobie. Machał ogonem, podążał za nami i podgryzał.

Historia szczeniaczka ocalonego z płomieni oraz jego opiekuna przyciągnęła uwagę mediów oraz internautów z całego świata. Na facebookowej stronie Straży Pożarnej Sacramento toczy się zaciekła dyskusja na temat imienia dla pupila.

Komentującym osobom szczególnie przypadły do gustu takie imiona jak „Lucky”, „Scrappy” i „Sparky”. Która propozycja podoba Wam się najbardziej?

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: CBS Sacramento

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >
Dofinansowanie na zwierzęta, fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

Psy

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka dotyka psa asystującego bez pozwolenia. Nagranie ma ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

Czytaj więcej >

Psy

Kiedy tuliła psa w ramionach, jego serce stanęło. Weterynarze podjęli wyścig z czasem

Czytaj więcej >