Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Starszy mężczyzna uśmiercił szczenięta. Policja podała zatrważające szczegóły
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 30.11.2021 01:00

Starszy mężczyzna uśmiercił szczenięta. Policja podała zatrważające szczegóły

policja
policja.gov.pl

77-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany przez policję w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Mężczyzna w okrutny sposób uśmiercił trzy szczenięta. Ich ciała odnaleziono wewnątrz kontenera na odpady.

Do makabrycznego zdarzenia doszło na terenie gminy Babolice. W miniony weekend 77-latek bezlitośnie zabił należące do niego zwierzęta. O przestępstwie donieśli okoliczni mieszkańcy.

Starszy mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami

Funkcjonariusze z miejscowego posterunku zostali poinformowani o zabiciu trzech szczeniaków. Na szczęście nie zbagatelizowali zgłoszenia i w krótkim czasie zatrzymali ich właściciela.

Oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec przekazała, że 77-latek stwierdził, że psy są mu niepotrzebne. Nie rozważył możliwości znalezienia im nowych domów czy oddania do schroniska. Zamiast tego doszedł do wniosku, że trzeba się ich jakoś pozbyć. - Uśmiercił trzy szczenięta, uderzając nimi o podłogę, a następnie, po zawinięciu w foliowy worek, wrzucił psiaki do kontenera na odpady - poinformowała oficer prasowa koszalińskiej policji.

Oprawca usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej zostanie ukarany.

Źródło: polsatnews.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami