Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: Małpy

unsplash/Mary B

Sprzedawca toreb stracił życie w wypadku. Do jego śmierci przyczyniły się małpy

21 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Życie 30-letniego sprzedawcy toreb ze stolicy Indii zakończyło się na skutek wyjątkowo niefortunnego wypadku. Podczas pracy mężczyzna został ciężko ranny w głowę. Jak się okazuje, zawiniły zwierzęta grasujące po dachach okolicznych budynków.

Jak przekazuje "Daily Mail", 30-letni Mohammad Kurbaan został przewieziony do szpitala po tym, jak cegła spadła mu na głowę. Pomimo starań lekarzy, mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Małpy zrzuciły cegłę z dachu

Lokalne media poinformowały o wynikach śledztwa policji. Okazuje się, że zmarły sprzedawca toreb z Delhi został uderzony cegłą, która małpy zrzuciły z wysokości drugiego piętra.

Dziko żyjące zwierzęta próbowały dostać się do klapy zasłaniającej zbiornik na wodę. Właściciel budynku zastawił wieko ciężarem, przypuszczając, że małpom nie uda się unieść cegieł. Przykra historia udowadnia, że zwierzęta okazały się bardziej przebiegłe, niż przypuszczano.

Pomimo utrudnień, małpy nie zraziły się i zrzuciły cegły na taras oraz ulicę. Niestety, spadający przedmiot uderzył w głowę 30-latka.

Zdjęcie ilustracyjne: wilk

Wilki znów porywają domowe zwierzęta? Wzrasta niepokój mieszkańców

CZYTAJ DALEJ

Małpy stanowią niebezpieczeństwo zwłaszcza dla dzieci

Mohammad Kurbaan nie jest pierwszą ofiarą śmiertelną w wyniku ataku małp. Zaledwie miesiąc wcześniej w Indiach zginęła żona lidera jednej z partii politycznych. Kobieta została zaatakowana na tarasie swojego domu. Próbując ratować się przed agresywnymi zwierzętami wyskoczyła z balkonu.

Z kolei w styczniu ubiegłego roku zmarła kobieta, która rozwieszała pranie na dachu. Zaatakowana przez zwierzęta pośliznęła się i spadła z dużej wysokości.

Zdaniem mieszkańców dystryktu Shamli w stanie Uttar Pradesh w północnych Indiach do ataków małp na dzieci dochodzi niemal codziennie. W obawie o bezpieczeństwo społeczeństwa lokalne władze próbują wyłapywać dzikie ssaki i wypuszczać je na terenach leśnych, jednak zaistniała sytuacja pokazuje, że dotychczasowe działania nie przynoszą zadowalających skutków.

Źródło: polsatnews.pl

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >