Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sprawdź, czy twój mózg się starzeje. Znajdź na obrazku trzy ukryte zwierzęta
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.11.2022 15:24

Sprawdź, czy twój mózg się starzeje. Znajdź na obrazku trzy ukryte zwierzęta

test na wiek mózgu
twitter/Nasze_Lasy

W ostatnim czasie test obrazkowy, który ponoć zdradza kondycję mózgu rozwiązującego. Przyjrzyj się uważnie obrazkowi: musisz znaleźć motyla, kaczkę i nietoperza. W zależności od tego, jak sobie poradzisz, będzie to oznaczać, w jakiej kondycji jest Twój umysł. Takie łamigłówki mogą być dla nas świetną wskazówką, pokazującą nad jakimi funkcjami mózgu musimy jeszcze popracować.

Trzeba przyznać, że mało kto nie lubi rozwiązywać łamigłówek, zagadek i gier logicznych. Poza płynącą z nich rozrywką, to także świetna okazja, aby pobudzić do działania wszystkie szare komórki w naszym mózgu. Ostatnio sieć podbija test obrazkowy, którego rozwiązanie ma ukazać, w jakiej formie się on znajduje. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć trzy zwierzęta ukryte na obrazku.

Test na starzenie się mózgu: znajdź trzy ukryte zwierzęta 

Trening mózgu jest potrzebny i przydatny nie tylko starszym osobom. Ćwiczenia pamięci i koncentracji pozwalają na dłużej utrzymać sprawne myślenie i szybkie reagowanie. Jeśli jesteś aktywny w sieci to bardzo możliwe, że obrazek, który znajduje się poniżej już kiedyś wpadł Ci w oko. Wszystko dlatego, że w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością wśród internautów.

Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w teście obrazkowym, mają jasno określone zadanie: znalezienie trzech zwierząt znajdujących się na ilustracji, z pominięciem psa. Zwierzęta ukryte na rysunku to motyl, nietoperz i kaczka. Zasady są bardzo proste i może się wydawać, że nikt nie będzie miał problemu z ich znalezieniem, jednak w rzeczywistości wcale nie jest tak łatwo. Dla wielu osób to zadanie jest wręcz nieosiągalne.

Chcesz poznać swój mentalny wiek? Przypatrz się uważnie poniższej ilustracji. Czas start!

test

Jeśli znalezienie wyżej wymienionych zwierząt stanowi dla Ciebie problem, to świetna okazja, aby do zabawy zaprosić bliską Ci osobę - w końcu co dwie głowy, to nie jedna. Wszystkim proponujemy nie szukać w oczywistych miejscach i mocno skupić się na zadaniu.

Jeśli jeszcze nie udało Ci się znaleźć trzech wyżej wymienionych zwierzaków, nie łam się. Mamy kolejną podpowiedź - jeden z nich znajduje się w okolicy psa, następny nieopodal drzewa, a ostatniego dostrzeżesz, gdy spojrzysz pomiędzy dwójkę dzieci.

Rozwiązanie zagadki

Jeśli udało Ci się znaleźć zwierzęta bez żadnych podpowiedzi, możesz być z siebie dumny. To świadczy, że Twój mózg ma się świetnie i żadna z łamigłówek nie jest Ci straszna. Poniżej prezentujemy rozwiązanie tej zagadki:

test

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: Twitter