Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Po 11 latach nadszedł czas pożegnania. Mops nie może się z tym pogodzić
Wiktoria  Wihan
Wiktoria Wihan 24.02.2024 10:35

Po 11 latach nadszedł czas pożegnania. Mops nie może się z tym pogodzić

mops
Mops nie mógł pogodzić się z odejściem przyjaciela. Fot. tiktok.com/@hannahgrattonn, Canva

Śmierć najbliższych to bolesne doświadczenie, z którym muszą liczyć się nie tylko ludzie, ale również nasi mniejsi przyjaciele. Filmik przedstawiający reakcję mopsa, który zorientował się, że jego ukochany towarzysz nie wróci już do domu, poruszył cały Internet. Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że pies w tak przejmujący sposób okaże żałobę.

Odszedł jego najlepszy przyjaciel. Mops nie krył smutku

Żal po stracie towarzysza nie jest obcym uczuciem w świecie zwierząt. Psy, podobnie jak wiele innych gatunków, potrafią odczuwać swojego rodzaju żałobę. Ogarniają je apatia oraz smutek, które mogą prowadzić nawet do depresji. Dlaczego tak się dzieje? Psy to zwierzęta społeczne, dlatego bardzo trudno jest im poradzić sobie z utratą właściciela, bądź pozostałych zwierzaków domowych, z którymi zdążyły się zaprzyjaźnić.

Między mopsem Alfiem a golden retrieverem Dudleyem nawiązała się bardzo mocna więź. Psy przez lata były nierozłączne, spędzając ze sobą całe dnie. Ich przyjaźń niestety dobiegła końca, gdy 15-letni Dudley nagle nie wrócił ze swoimi właścicielami od weterynarza. 11-letni mops nie potrafił zrozumieć, co się dzieje. Jego właścicielka, Hannah, postanowiła uwiecznić na nagraniu, jak wyglądała jego pierwsza w życiu noc spędzona bez przyjaciela. Reakcja mopsa wzruszyła do łez cały internet.

Adoptuje dwa psy, mija 5 lat i wracają do schroniska. Nie miała wyjścia Kot wtargnął do domu i miauczał pod drzwiami. Robił wszystko, by je otworzyła

Zachowanie mopsa poruszyło miliony osób w sieci

W sieci nie brakuje filmików, na których właściciele uwieczniają swoje zwierzaki w przeróżnych sytuacjach. Większość z nich dotyczy zabawnych sytuacji, jednak tym razem internet obiegł filmik, który mimowolnie wywołuje u wielu osób łzy. Widać na nim mopsa Alfiego, który nieruchomo siedzi na podłodze i ze smutkiem wpatruje się w ziemię. Pies sprawia wrażenie zagubionego i osamotnionego. Z opisu, którym został opatrzony filmik, możemy się dowiedzieć, że przedstawia on jego reakcję na powrót właścicieli bez jego starszego „brata”, golden retrievera Dudleya.

Zrzut ekranu 2024-02-24 103430.png
źródło: tiktok/hannahgrattonn
Zrzut ekranu 2024-02-24 103447.png
źródło: tiktok/hannahgrattonn

Te krótkie wideo w poruszający sposób pokazuje, że żal po stracie najbliższego członka rodziny w świecie zwierząt jest możliwy. Mops sprawia wrażenie, jakby wiedział, że jego najlepszy psi przyjaciel już nie wróci. Jednocześnie wygląda, jakby nie potrafił zrozumieć przyczyny tej sytuacji, dlatego reaguje tak wielkim smutkiem.

Filmik z reakcją mopsa obiegł internet

Właścicielka mopsa, Hannah, która uchwyciła na filmiku jego rozdzierającą reakcję, opublikowała wideo w sieci, a to natychmiast zyskało na popularności. Obejrzało je prawie 4 miliony internautów, a ponad 6 tysięcy zdecydowało się zostawić pod spodem swój komentarz. We wpisach pod filmikiem mnóstwo osób dzieliło się własnymi doświadczeniami związanymi  z utratą zwierzaka. Wiele osób było również pod wrażeniem reakcji mopsa, który sprawiał wrażenie, jakby wiedział, że jego najlepszy przyjaciel już nie wróci do domu.

Choć mops Alfie w najbliższym czasie na pewno odczuje nieobecność swojego brata Dudleya, można mieć nadzieję, że jego właściciele zatroszczą się o niego i pomogą mu uporać się ze stratą. 

@hannahgrattonn Life is so unfair. I wish my dogs didnt have to leave me🐾🪽 #childhooddog #petloss #dogloss #greif ♬ Moonee - El
Tagi: mops