Swiatzwierzat.pl
polskiwilk.org.pl/

polskiwilk.org.pl

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Piękny i młody wilk konał w lesie przez kilkanaście dni. Został schwytany przez kłusownika, który musiał wiedzieć, co dzieje się w jego wnykach. Zwierzę toczyło walkę o życie, ale przy każdej próbie uwolnienia się stalowa linka zaciskała się coraz mocniej.

- Pętla ze stalowej linki, zamocowana na niewielkim drzewie, zacisnęła się młodemu zwierzęciu w pasie i przecięła skórę. Przy każdym ruchu wilka wrzynała się coraz głębiej w jego brzuch - docierając aż do kręgosłupa - podało Stowarzyszenie dla Natury "Wilk".

Wilk konał kilka dni

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 kwietnia w pobliżu miejscowości Pawełki, w powiecie lublinieckim (nadleśnictwo Herby, woj. śląskie). Do Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zgłosiła się osoba, która poinformowała o znalezisku. Na podstawie zdjęć potwierdzono, że jest to wilk, a raczej jego zmasakrowane ciało.

- Na podstawie przesłanych zdjęć potwierdziliśmy, że jest to wilk i poprosiliśmy informatora o wezwanie Policji i zawiadomienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Policja przybyła szybko na miejsce i zebrała materiały dowodowe. Michał Figura – członek Zarządu SdN Wilk pojechał po skłusowanego wilka - informowało stowarzyszenie.

suczka w lesie1

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

CZYTAJ DALEJ

Młody wilk miał urodził się w zeszłym roku. Zwierzę wpadło we wnyki, z których nie było w stanie samodzielnie się uwolnić. Rozryta wokół ziemia świadczy o dramatycznej, kilkunastodniowej walce o życie.

- Trudno sobie nawet wyobrazić ból, jaki musiał temu towarzyszyć. Wilki w takich sytuacjach rozpaczliwie wyją. Jesteśmy pewni, że kłusownik wiedział, że zwierzę powoli kona w jego wnykach i nie zareagował - dodali.

Apel aktywistów

Stowarzyszenie informuje, że śmierć wilka nie była odosobnionym przypadkiem. W ubiegłym roku tragiczną śmiercią zginęło co najmniej 6 wilków (we wnykach), a 13 kolejnych zostało zastrzelonych z broni myśliwskiej.

- Niestety dotychczas niewielu kłusowników udało się wykryć i należycie ukarać. Duży wpływ na to ma brak w Polsce profesjonalnych terenowych służb zajmujących się chronionymi gatunkami - informowało stowarzyszenie.

Obrońcy praw zwierząt wystosowali do Rządu RP i parlamentarzów apel o powołanie Państwowej Służby Ochrony Przyrody. Apel ten został poparty przez naukowców i kilkanaście największych organizacji przyrodniczych. Można podpisać go TUTAJ.

Drastyczne zdjęcia młodego wilka dostępne są TU.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >
youtube/SaveAFox

Inne zwierzęta

Tak śmieją się listy. Ich chichot jest hitem w sieci, obejrzało go pond 56 mln osób

Czytaj więcej >