Świnia
Źródło: facebook/essex pig save

Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać

12 Listopada 2020

Śmierć to najgorsze źródło strachu zarówno w przypadku ludzi, jak i innych gatunków. Zwierzęta przeczuwają zbliżający się koniec i bardzo się jej boją. Niestety, ogrom cierpienia, jakiego doświadczają zwierzęta przeznaczone na ubój, jest często ignorowany. W celu zwiększenia świadomości społecznej w sieci zostało opublikowane szokujące nagranie, które dokumentuje ostatnie chwile świń przed śmiercią. Widząc ich reakcję, nie sposób nie uronić łzy nad ich tragicznym losem.

Śmierć potrafi przyjść znienacka. Nagła utrata ukochanego zwierzęcia jest niewyobrażalnym ciosem dla każdego właściciela pupila. Wielu z nich może się zastanawiać nad tym, czy jego podopieczny przeczuwa, że wkrótce dojdzie do nieodwracalnej tragedii. A czy Ci sami ludzie, którzy lękają się na myśl o śmierci kota czy psa, rozmyślają nad tym, jak czują się zwierzęta gospodarskie, które wiedzą, że zbliża się ostateczna chwila?

Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersiCzytaj dalej

Nagranie z udziałem świń przed śmiercią łamie serce

Zwierzęta, tak jak ludzie, są istotami odczuwającymi emocje i uczucia, dlatego strach nie jest im obcy. Boją się o swoje życie, dlatego lęk przed śmiercią przyprawia je do rozstrój psychiczny i silną reakcję. Niestety, dla wielu gatunków zwierząt straszliwe dreszcze i przeświadczenie, że koniec jest już blisko, są na porządku dziennym.

Przykrym faktem jest to, że większość zwierząt hodowlanych często zabijanych jest w sposób pełen okrucieństwa. Przed śmiercią są zmuszone znosić prawdziwe katusze i nierzadko obserwować, jak ich własna rodzina doświadcza podobnego cierpienia. Są bezbronne i całkowicie zależne od bezlitosnych hodowców, a społeczeństwo odwraca wzrok i zatyka uszy, gdy wołają o pomoc.

Pewien czas temu organizacja Essex Pig Save zajmująca się ratowaniem trzody chlewnej opublikowała na swoich mediach społecznościowych poruszające wideo. Przedstawia ono zagrodę pełną świń, które przeczuwają, że w najbliższym czasie podzielą los milionów zwierząt, które straciły życie w rzeźni.

Wszystkie zwierzęta, które ledwo mieszczą się w klaustrofobijnej przegrodzie trzęsą się ze strachu. Świnie są ponadprzeciętnie inteligentnymi stworzeniami, dlatego na pierwszy rzut oka widać, że w ich oczach lśnią łzy przejmującego smutku i niepewności. Większość z nich jest matkami, które zostały siłą odłączone od swojego potomstwa. Już wkrótce czeka je najgorsza możliwa tortura, a pamięć o nich przepadnie w błyskawicznym tempie. Aż ciężko powstrzymać łzy, widząc ich reakcję.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Nie odwracajmy wzroku od cierpienia zwierząt

"Zwierzęta na całym świecie potrzebują nas, abyśmy stawiali opór okrucieństwo oraz szerzyli świadomość na temat przerażającego traktowania zwierząt. Mamy nadzieję, że przyłączy się do nas więcej ludzi – im więcej nas jest, tym szybciej mogą nastąpić pozytywne zmiany.

Podziel się tym filmem ze swoimi znajomymi i oznacz pod nim osoby, które koniecznie powinny go zobaczyć” – napisała pod filmikiem organizacja Karmagawa.

Jeżeli chcesz pomóc świniom, przejdź na dietę wegańską, która oferuje masę smacznych i różnorodnych posiłków. Gotowanie po wegetariańsku czy wegańsku wcale nie jest skomplikowanym zadaniem. W Internecie znajdziesz dużą ilość blogów oferujących ciekawe dania bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Tylko wspólnymi siłami możemy uchronić świnie od straszliwej śmierci.

ZOBACZ WIDEO:

Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyćPolscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie
  4. Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Najgorsze, kardynalne błędy podczas pieczenia psujące smak ciast. Popełnia je mnóstwo osób, a wypieki się nie udają

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł