Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 12.11.2020 01:00

Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń

Świnia
facebook/essex pig save

Śmierć potrafi przyjść znienacka. Nagła utrata ukochanego zwierzęcia jest niewyobrażalnym ciosem dla każdego właściciela pupila. Wielu z nich może się zastanawiać nad tym, czy jego podopieczny przeczuwa, że wkrótce dojdzie do nieodwracalnej tragedii. A czy Ci sami ludzie, którzy lękają się na myśl o śmierci kota czy psa, rozmyślają nad tym, jak czują się zwierzęta gospodarskie, które wiedzą, że zbliża się ostateczna chwila?

Nagranie z udziałem świń przed śmiercią łamie serce

Zwierzęta, tak jak ludzie, są istotami odczuwającymi emocje i uczucia, dlatego strach nie jest im obcy. Boją się o swoje życie, dlatego lęk przed śmiercią przyprawia je do rozstrój psychiczny i silną reakcję. Niestety, dla wielu gatunków zwierząt straszliwe dreszcze i przeświadczenie, że koniec jest już blisko, są na porządku dziennym. 

Przykrym faktem jest to, że większość zwierząt hodowlanych często zabijanych jest w sposób pełen okrucieństwa. Przed śmiercią są zmuszone znosić prawdziwe katusze i nierzadko obserwować, jak ich własna rodzina doświadcza podobnego cierpienia. Są bezbronne i całkowicie zależne od bezlitosnych hodowców, a społeczeństwo odwraca wzrok i zatyka uszy, gdy wołają o pomoc.

Pewien czas temu organizacja Essex Pig Save zajmująca się ratowaniem trzody chlewnej opublikowała na swoich mediach społecznościowych poruszające wideo. Przedstawia ono zagrodę pełną świń, które przeczuwają, że w najbliższym czasie podzielą los milionów zwierząt, które straciły życie w rzeźni.

Wszystkie zwierzęta, które ledwo mieszczą się w klaustrofobijnej przegrodzie trzęsą się ze strachu. Świnie są ponadprzeciętnie inteligentnymi stworzeniami, dlatego na pierwszy rzut oka widać, że w ich oczach lśnią łzy przejmującego smutku i niepewności. Większość z nich jest matkami, które zostały siłą odłączone od swojego potomstwa. Już wkrótce czeka je najgorsza możliwa tortura, a pamięć o nich przepadnie w błyskawicznym tempie. Aż ciężko powstrzymać łzy, widząc ich reakcję.

Nie odwracajmy wzroku od cierpienia zwierząt

"Zwierzęta na całym świecie potrzebują nas, abyśmy stawiali opór okrucieństwo oraz szerzyli świadomość na temat przerażającego traktowania zwierząt. Mamy nadzieję, że przyłączy się do nas więcej ludzi – im więcej nas jest, tym szybciej mogą nastąpić pozytywne zmiany.

Podziel się tym filmem ze swoimi znajomymi i oznacz pod nim osoby, które koniecznie powinny go zobaczyć” – napisała pod filmikiem organizacja Karmagawa.

Jeżeli chcesz pomóc świniom, przejdź na dietę wegańską, która oferuje masę smacznych i różnorodnych posiłków. Gotowanie po wegetariańsku czy wegańsku wcale nie jest skomplikowanym zadaniem. W Internecie znajdziesz dużą ilość blogów oferujących ciekawe dania bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Tylko wspólnymi siłami możemy uchronić świnie od straszliwej śmierci.

Obejrzyj wstrząsający film w tym poście na Facebooku.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!