Swiatzwierzat.pl
Interwencja

facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W zeszłym tygodniu inspektorzy Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt przeprowadzili interwencję na jednej z wiejskich posesji. Na miejscu zastali widok fatalnego traktowania zwierząt. Psy przebywające na podwórku były nieleczone i karmione spleśniałym jedzeniem.

Obrońcy praw zwierząt nie ukrywają, że ich praca ukazuje im najbardziej przeraźliwe oblicza kraju oraz jego mieszkańców. Jak sami zaznaczają, każdego dnia podczas wielu interwencji inspektorom DIOZ ukazuje się obraz typowej polskiej zaściankowej wsi. Tym razem ponownie zetknęli się z patologią wśród właścicieli zwierząt.

Psy nigdy nawet nie zaznały miłości

Dwa niewielkich rozmiarów psy mieszkały na podwórku. Jak opisują inspektorzy, miały do dyspozycji rozpadającą się budę. W spleśniałych garnkach służących za prowizoryczne miski podawano im resztki.

- Dla nas takie przedmiotowe traktowanie zwierząt jest nie do pomyślenia. Psy nigdy nie były szczepione, odrobaczane i odpchlane. Nigdy nie były przytulane i kochane, choć bardzo tego potrzebują - wyjaśniają aktywiści we wpisie.

Na zdjęciach można zauważyć, że czarno-biały kundelek, który jest kompletnie niewidomy, był przywiązany do ściany budynku topornym łańcuchem. W ocenie właścicieli przykucie go do ściany miało zapobiec "nabrudzeniu" na podwórku.

Drugi z czworonogów nie był w dużo lepszej sytuacji. Jego futro było pełne kołtunów, w których żyło stado skaczących pcheł.

Ekspozycja pod Sejmem w Warszawie

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Zwierzaki zostały cudem wyrwane z patologii

Inspektorzy przeprowadzili interwencyjne odebranie zwierząt spod opieki właścicieli. W najbliższym czasie czeka je leczenie oraz rekonwalescencja.

- Niewidomy pies zaraz po odebraniu wtulił się w inspektora, tak jakby chciał powiedzieć "DZIĘKUJĘ, CZEKAŁEM NA CIEBIE CAŁE SWOJE SMUTNE ŻYCIE", a w jego mętnych oczach pojawiły się łzy - przekazują aktywiści.

Czytając relację z interwencji opublikowaną na mediach społecznościowych, możemy być pewni, że pod opieką obrońców praw zwierząt niedosyt miłości zostanie im zrekompensowany.

Zobacz zdjęcia:

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiEwa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >